Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tesz/tehet a rendőr, ha...

Mit tesz/tehet a rendőr, ha megfog jogsi nélkül, de nálam van az a papír ami igazolja hogy a jogsim készülőben van?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem lehet azzal a papírral vezetni,de ha mégis elkap a rendőr akkor mi van?

2014. máj. 21. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mintha nem lenne jogsid.
2014. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy nem lehet azzal a papírral vezetni"

Jól megbüntet. Unokatestvéremet 30 ezerre büntették, pusztán azért mert neki ugyan volt érvényes jogosítványa de nem volt nála.

2014. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Max megpróbálod kimagyarázni, hogy nem tudtad, azt hitted hogy... stb.

Persze ez nem mentesít, de talán kevesebbel megúszod.

2014. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Aha értem,hát akkor inkább kivárom majd azt a 3 hetet..:)

Köszi,ment mindenkinek a zöld kéz.:)

2014. máj. 21. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ne játszadozz ilyennel.. sose tudhatod milyen szivatós rendőrt kapsz ki...... meg nem biztos hogy 3 hét az.. lehet már a jövőhéten megjön.. változó ez.. a 3 hét az már eléggé elhúzott egy dolog lenne, szóval nyugi
2014. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Ha már egyszer megszerezted a jogosítványt, akkor rögtön büntetést is akarsz? Miért nem lehet kivárni azt a kb. 3 hetet, amíg kézhez kapod?

Érthetően elmondják, hogy az az A4-es papír nem jogosít autóvezetésre, ezt a rendőr is tudja, felesleges kockáztatni.

2014. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ideges voltam, de 10 nap alatt kijött. Rá van írva, hogy nem jogosít fel a vezetésre, úgyhogy nem tudod magad kimagyarázni. Ha olyan rendőrt fogsz ki, akkor egyenesen a rendőrségre megy az új jogsid 6 hónap pihenőre, ha szerencséd van, megúszod te is 30ezerrel. (én ismerek olyat, aki ez miatt rögtön a rendőrségre vitte a jogsiját pihenni). Ha eddig megvoltál jogsi nélkül, most már legyél türelmes. Ismerem az érzést, 1 éve én is így voltam, de érdemes kivárni.
2014. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az ocsmányirodában is mondják, hogy azzal nem vezethetsz.
2014. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ne vezess vele. Kukkold az online okmánykövetést és tudod hogy mikor merre jár a kártyád.


Nekem azt mondták, hogy küldenek sms-t, kb 1 hónap. Ez 2 hete volt, de már mehetnék érte. Viszont nem közlekedek teherautóval, nem kapkodok.

2014. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

akkor ezekszerint direkt nem szólnak hogy mehetsz érte?

Köszi a válaszokat ment a zöld kéz mindenkinek.!

2014. máj. 21. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!