Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor vásárlás előtt állok,4...

Sanya93 kérdése:

Motor vásárlás előtt állok,4 hengeres motort szeretnék kb 650-700e forintom van erre a célra. Kiszemeltjeim Honda hornet 600, yamaha fazer, suzuki gsf 650 bandit. Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Aprilia Pegaso 650 es motorkerékpárral róvom az utamat amivel teljesen elégedett vagyok ,de nagyon vonzanak a naked bike-ok mivel még elég fiatal vagyok kicsit öregesnek tartom. 700 körüli árat csak a motorra értem az átírási költség stb. nem számolva.

Nem száguldozó elmebeteg vagyok inkább fogyasztás stb ből kiindulva mert sajnos az én kicsim megeszi a maga 6 6,7 literjét lazán úgy gondolom 90-110 körüli tempóval ez sok és sajnos nem igazán bízom benne annak ellenére hogy minden tökéletesen működött eddig rajta :) Inkább a suzuki felé vonzana a szívem mert a hornet elég vadóc a fazeren még nem ültem , 600 as bandit-s hez volt szerencsém ami nagyon szimpatikus volt. Tehát pro kontra érvekre vagyok kiváncsi.



2014. máj. 22. 01:39
 1/4 Norbi02 válasza:

Szia!

Nekem Fazer 600-as van (2002-es)

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Megbízható jó motor. Ajánlani tudom. Amit viszont tudnod kell hogy rövidek a fokozatok, sokat kell váltani és alacsony fordulatszám tartományban nem nyomatékos.

Magas fordulaton jól megy. 7000-es fordulatot elérve jelentősen beindul.

Túrázáshoz egész jó.

Viszont ha legközelebb választanom kell akkor olyat veszek, ami végsebességre gyengébb (a Fazer 600 230km/óra felett repeszt) viszont nyomatékosabb kisebb fordulaton, alacsonyabb sebesség tartományban.

De ez ízlés kérdése.

Szerintem az ember ritkán megy 200 felett. Én még egyszer sem mentem, pedig több mint két éve használom. Az erő viszont jól jön a hétköznapi motorozásban. Tehát számomra fontosabb a nyomaték, mint a végsebesség.

Ha van lehetőséged próbálj ki minél több fajta motort és persze gondold végig, hogy számodra mi fontos (mire akarod majd használni a mocit, mi okoz számodra élvezetet) és válassz annak megfelelően.

Remélem tudtam segíteni.

Ha van kérdésed Fazer 600 ügyben írj bátran, szívesen mesélek. :)

Üdv, Norbi02

2014. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem GSX/F 750-van. Már bele tettem közel negyven ezret és a kopó alkatrészeken kívül -gumi, lánc és fogaskerekek, gyertya, vizsgák, olajcsere- semmit nem kellett rá költsek.

Igénytelen és megbízható. Szerintem Suzukit olcsóbban is kapsz.

2014. máj. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, úgy néz ki Fazer-t fogok tudni próbálni a következő héten :) és egy 650 -es Gsf-re is rápattanhatok a közeljövőben. Fogyasztásról tudtok valamit mondani, gondolom csukló függő ,de azért átlag használatról ,ha tudnátok valamit mondani örülnék neki :)
2014. máj. 26. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

A sormotor mindig kissé többet fogyaszt mint a V. vagy a boxer gépek. Viszont egyenletesebben jár, könnyebben kezelhetők és szép a hangja. De ez ízlés dolga.

Ha motorozni megyek nem azt nézem hány litert eszik, ha nem mennyire élvezetes a motorozás. Napi használatra -munkába járásra- nem kell ekkora gépet venni, oda elég egy 125-ös is

Találd meg azt a közép utat a motor választásban amit az igényeid szerint használni tudsz és fent is tudod tartani.

2014. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!