Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap este rámentem éjszaka...

Tegnap este rámentem éjszaka véletlen az M1-esre, de a kamerák utáni első kijáraton ki mentem, számíthatok büntetésre? Természetesen nem volt matricám. Biatorbágy felé mentem rá.

Figyelt kérdés
Mennyibe fog ez nekem fájni?

2014. máj. 23. 12:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerencséd, ez a figyelmetlenség ha fizetős szakaszon voltál ( mert ebbpl ez nem derül ki ) 14875 Forintba kerül.
2014. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint az első kijáratig ingyenes a fizetős pálya is
2014. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Elég rosszul tudod :D
2014. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Tudom hogy már késő, de legközelebbre jótanács. Az autópályamatrica a vétel napjának 0 órájától érvényes, vásárlás időpontjától függetlenül, tehát aznapra visszamenőleg is érvényes.
2014. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
4-es ... erre adnál forrásmegjelölést?
2014. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
lehet, hogy rosszul tudom, de azok a kamerák a forgalmi helyzetet nézik és nem a rendszámodat vizslatják ... ha olyan szép sárga autó mellett mentél el ami a matricát nézi, na akkor van baj
2014. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

[link]


"Heti (10 napos) autópálya matrica


Érvényes a vásárlás napjára és további kilenc napra (összesen 10 egymást követő napra)."

2014. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

7-es: figyelmetlenül olvasol.. görgess az aljára is:


-Jogosulatlan úthasználat


Ha a gépjármű a helyszíni vagy a rendszám alapján végzett elektronikus ellenőrzéskor nem rendelkezik érvényes jogosultsággal, illetve az elektronikus szolgáltatás igénybevétele esetén a szolgáltató által küldött nyugtázó értesítéssel, abban az esetben a gépjárművezető köteles pótdíjat fizetni az ellenőrzés alá vont gépjármű díjkategóriájának megfelelően.


Tehát, később hiába veszel matricát, az ellenőrzés időpontjában nem rendelkezel vele, ezért szokták a vásárlás pontos idejét is megadni.


Tehát a 10 napos érvényes a vásárlás napjára (a vásárlás időpontjától) + 9 nap

2014. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
még egy érdekesség, hogy 24 órán belül akárhányszor fotóznak le, csak egy bírságot kapsz aznapra
2014. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, ahogy előttem írják. De minden ilyen kérdésnél le szoktuk írni, hogy ez csak a hivatalos szöveg. D1 kategóriában, ha adott nap éjfélig megveszed a matricát, akkor nem jön bünti.

Nyilván ha élőerős ellenőrzés van az csöcs :D

2014. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!