Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme így egy második...

Van értelme így egy második autónak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagy, családi autónk van. Kb 2 naponta egyedül használom kisebb-rövidebb utakra a városban, amihez egyrészt elég kényelmetlen (nehézkes a szűk utcákban a manőverezés és a parkolás egy ekkora autóval), másrészt pedig nagyon sokat fogyaszt (kb. 10 liter). Felmerült, hogy vennénk egy kisebb autót, amit használhatnánk a városba járkáláshoz. A gond csak az, hogy akkor a másik autó kihasználatlan lenne. Pár hetente mennének csak vele hosszabb távra (kb ilyen gyakran utazgatnak vidékre). Eladni nem tudjuk/akarjuk, így az nem opció, hogy cseréljük le egy kisebbre.

Nekem egyedüli aggályom az, hogy az autónak nem tesz jót, ha adott esetben 2-3 hétig nem használják. Félek, hogy tönkremegy.


2014. máj. 23. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire számít a fogyasztás akkor vegyél egy kisebb autót ami kevesebbet eszik, de hetente egyszer a nagyot használod.


Mondjuk az hogy egy nagyobb autóval nehezebben közlekedsz inkább önbizalom és gyakorlás hiányára utal.

2014. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha jártál Budapest szűk utcáin, akkor tudhatod, hogy ott igencsak nehézkesen fér el egy nagyobb autó, a beparkolásról nem is beszélve. Be tudom préselni egy szűk helyre is, ez nem rutin kérdése, csak éppen kiszállni már nem lehet. A manőverezése sem olyan, mint egy kis autónak, mert nagyon hosszú - nagy a tengelytáv. Megfordulni kb 60 méteres körben tud (nyilván túlzok a számmal, de szeretném szemléltetni, hogy mi a probléma).
2014. máj. 23. 15:57
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
A lényeget leírták, nem ismétlem! " Félek, hogy tönkremegy."" -írtad! Ezért add el, cserélj stb
2014. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten közlekedem egy 2,7 méteres tengelytávú autóval. Soha nem volt gondom a manőverezéssel, nem tudok olyan szűk utcáról ahová ne férnék be. Illetve ha egy nyújtott S Mercid van akkor megértem a gondod, de akkor nem itt panaszkodnál hogy kéne egy kisautó hanem egy kereskedésben.
2014. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Most engem nézel hülyének, vagy szándékosan csinálsz úgy, mintha nem értenéd a kérdésemet? Írtam azt, hogy nem férek be vele egy szűk utcába? Annyit írtam, hogy nehézkes vele a szűk helyeken való közlekedés. És ez tény, nem rutin kérdése. Egy kis autóval könnyebb a közlekedés.

Ha befejezted a kötekedést, akkor várom az érdemi válaszod (ha van azon kívül más is, mint amit az első kommentedben leírtál).

2014. máj. 23. 16:08
 6/16 anonim ***** válasza:
igazából ez pénz kérdése, ha van rá pénzed, hogy vegyél egy kicsit és fent tartani azt is akkor tedd azt, ha megtehetném én vennék, én se szívesen mennék a naggyal mindig, de mint írták néha elmész vele valahova , hogyha nem akarod hogy álljon annyit, mondjuk 1 héten egyszer, dehát ha neked megéri megvenni és fent tartani is a kicsit , akkor vegyél
2014. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Járj taxival, és akkor nem lesznek ilyen gondjaid.

A kukásautó érdekes módon bárhol el tud menni. Egy szűk utca is min 2,5 méter megvan. Mégis, milyen autód van ahol egy 2,5 méter széles úton nem férsz el?

2014. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Látom ez itt a szövegértési nehézségekkel küzdők gyűjtőhelye. Sajnálom.


6-os: köszönöm az értelmes választ.

2014. máj. 23. 16:17
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Igen, kicsit gyenge az agyam, mert nem bírom megérteni miért nem képes valaki rendesen manőverezni ha egyszer van jogsija. Nézz körül hány embernek van a tiednél nagyobb autója, mégsem vesz városba még egyet mert tud vele rendesen közlekedni. Vagy Pesten csak Smartok vannak?
2014. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
nem azzal van gondja , hogy nem tud vezetni vagy ilyesmi, egyszerűen miért nem lehet megérteni , hogy nagynak érzi és kész, kényelmesebben menne egy kisebb autóval , hát most komolyan nem értem miért kell belé kötni , hogy jajj mekkora az meg stb..akármekkora is ha ő úgy gondolja , hogy nem érzi jól magát benne így belvárosba akkor nem, hát komolyan mondom nem értem ... kb ez olyan , hogy te se a suzukiddal mennél mindig , ha esetleg megtehetnéd , hogy legyen egy bmw-d vagy merci mittom én mi.. és jobban éreznéd magad abba...
2014. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!