Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel helyettesíthető a klíma?

Mivel helyettesíthető a klíma?

Figyelt kérdés

1996-os évjáratú Suzuki Swift autóba szeretnék valamit amivel meg lehetne oldani télen a fűtést, nyáron pedig a hűtést. Mivel klímát nem nagyon érné meg ebbe az autóba beszereltetni, ezért meg szeretném oldani máshogy. Olvastam már autós ventilátorról, fűthető üléshuzatról és még sorolhatnám, de én lehetőleg 1 db készülékkel szeretném ezt megoldani.


Nem nagyon értek az ilyesmihez, szóval szívesen fogadom a tapasztalatokat a témával kapcsolatban.:)



2014. máj. 23. 17:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
95%

A többi praktikus ötlet mellett tetetsz rá utólagos napfénytetőt. A Webasto gyártónak vannak jó napfénytetői, a legolcsóbb is jó minőségű.

Vehetsz még hűtős üléshuzatot is, olyan, mintha szellőztetős lenne az ülésed. Próbáltam már és hatásos, csak ha a napon állt autóba ülsz be, akkor a meleget fogja nyomni alul és felül, ezért nem árt indulás előtt 5 percet szellőztetni. Az autós ventilátorok zörögnek, leesnek és nem fújnak több levegőt, mint a szellőztető rendszer. Esetleg még vegyél egy rakás jégakkut, fagyaszd meg őket és próbáld ki, hogy hűtenek-e pár fokot az autóba betéve.

Esetleg egy ilyet próbálj meg jégakkuval kombinálni:

[link]

Az utóbbi megoldások hosszú utakra nem a legjobbak.

2014. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
23%
Aki azt írja hogy napfénytető, az tiszta hülye. Azon keresztül csak még jobban besüt a nap. Egy ventillátor valamit segít, de nem az amit itt láttam fényképen. Vannak ettől nagyobbak és nagyobb teljesítményüek.
2014. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
96%

Én vagyok az a tiszta hülye. A tettes mindig visszatér a tett színhelyére. Itt vagyok és nem menekülsz a bosszúmtól: A napfénytetőkhöz tartozik elhúzható árnyékoló roló is. Menet közben meg átszellőzik az autó, nem melegszik fel. De hogy a hülyeséget jobban tetézzem, itt egy direkt autós mobil klíma:

[link]

2014. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A napfénytető jól hangzik, és gondolom elviselhető levegőt csinál az autóban. Körülbelül mennyibe kerül szereléssel együtt?
2014. máj. 25. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!