Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Harley...

Mi a véleményetek a Harley Davidson motorokról? Vagy szerintetek melyek a legjobb motorok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy lehet még Harley Davidson motorokat venni?
2014. máj. 24. 19:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs véleményem, mivel nem az én világom. A motorozásban az a jó, hogy mindenki azt az ágát műveli amit kedvel. Nekem sportmotorom van, van aki supermotozik, van aki túrázik, más emberek pedig chopperekkel gurulnak ( nem fogom az összeset felsorolni ). Ez szerintem jól van így. Nincs olyan, hogy legjobb motor.

A Harley-nak van Budapesten és Nyíregyházán is márkaképviselete. Itt találsz információkat a forgalmazásról is:

[link]

2014. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésedből az jön le, hogy fogalmad sincs a motorok világáról...

Hogy melyek a legjobb motork? Ez most azért érdekel, mert szeretnél ilyenről álmodni?

Felsorolni sem lehet a jobb minőségű világmárkákat.

2014. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö válaszoló nagyon szépen összefoglalta a dolgokat :) És legjobb motor tényleg nincs, de a japánok eléggé tudnak alkotni, az olaszok szintén híres motorokat csinálnak, bár ezekben általában kevesebb a racionalitás... Gondolok itt pl. arra, hogy egy egyhengeres motorhoz nem egyszer párosítanak 2 leömlöt, gyertyát, karbit/befecskendezöt. De jó motorok. A KTM és a Husqarna a maga müfajában nagyon jó (offroad, supermoto). Az angol Triumph is jó. A kínaiaknak még van mit tanulni, és maradtak az amerikaiak... A HD (Harley Davidson) szép motorokat gyárt (nekem nem tetszenek, de sokaknak igen, nagy a rajongótáboruk). A hangjuk szintén szép (valakinek). De észérveket egy HD mellett nem igazán lehet felsorakoztatni. Drága, kezdetleges futómü és rövid hátsó rugóút (egy nagyobb kátyú nagy eröt mér a gerincedre), az elsö villaszög túl nagy, ebböl adódóan az egyenesfutás túl jó (azaz a motor nagyon szeret egyenesen menni, és kéreti magát, ha dönteni kell), nehéz dönteni, amiben az üléspozíció sem segít. Biztos kényelmes, ezt nem vitatom. Továbbá a motor sem egy modern darab. Általában hengerenként kétszelepes, nagy V2-es (feleslegesen nagy), ami léghütéses! Már a 90-es években kiment a divatból Japánban... Nyomaték van elég, lóerö nem olyan sok. Akkor ábrándultam ki ebböl a HD-dologból, amikor csoportban motoroztam 1-2 Harleyossal, én mentem hátul. Hosszú, egyenes út, se elöttünk, se utánunk senki, de mi végig 90-nel mentünk. Jött egy jó kis szerpentines szakasz. Vártam, hogy mikor kezdnek el kicsit döntögetni. Hiába vártam... Végig 80-90-nel élveztük a tájat, és minden kanyarban intenzíven lassítottunk. Elöfordult, hogy bejött elénk egy kisteherautó, ami 60-nal döcögött. Már 3-madszor nyílt lehetöség az elözésre, de mi mentünk utána. Meglepö, hogy nem elég 1200ccm egy kisteher megelözéséhez. Felmerült bennem a kérdés, hogy ilyen csordogáláshoz minek ekkora motor? Máig nem jöttem rá, és nem akarok általánosítani, de sok HD-s szeret így csordogálni. Még annyit róluk, hogy elég nagy a súlyuk. Szóval valakit megfog, de én maradok a sport-túránál és a supermotónál ;) Mégegy érdekesség, néztem egy dokumentumfilmet, hogy hogyan készült a HD V-ROD. Meggyült a bajuk a vízhütéssel, mert eddig még olyat nem csináltak. Gondjuk volt azzal, hogy a váz erös legyen, mert ez a motor túl erös az eddig használt vázakhoz (kérdem én, milyen vázakat használtak eddig?). Nem tudták a csöveket hajlítani, mert eddig nem úgy csinálták. Továbbá, ami frusztrált, hogy az egész filmben egy olyan mondat sem volt, hogy jó lesz vezetni, fog lehetni vele szerpentinezni, vagy hogy "ezt azért csináljuk így, hogy jól vezethetö legyen". Egy sem! Kizárólag a dizájnra fektettek hangsúlyt. Nem baj, ha a kipuffogó 20 kiló, mert nagyonjól néz ki! Van, akit ez vigasztal. Még az elsö villaszöget is aszerin állították be, hogy oldalnézetböl minél dragsteresebben nézzen ki! Szóval a HD-röl az a véleményem, hogy megelözi a hírneve, meghagyom azoknak, akiket a csomagolás érdekel... Üdv! :)
2014. máj. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Édesapámnak szeretnék venni egy motort 40. születésnapjára. Én nem igazán értek a motorokhoz, de apám bolondul értük. :)
2014. máj. 25. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már motorozott, akkor néznék neki egy túragépet, már csak a kényelem és a szélvédelem miatt is. De ha tudod, hogy szereti a HD-t, akkor hajrá! Az extranyugodt emberek szokták szeretni.
2014. máj. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Velemeny?

Elfogult vagyok, mert a csaladban van egy.

Egy eleterzest kepvisel, egy hangulatot. Elozo jol irta, ha szaguldozni, szerpentines utakon dontogetni akarsz, akkor valami japcsi gep, de ha 7vegente el akarsz gurulni erre-arra, gyonyorkodni a tajban, elvezni a hangjat, akkor vegyel Harley-t.

Nincs olyan, hogy legjobb motor. Mindenkinek a sajatja a legjobb :)


Ha nem ertesz a motorokhoz, akkor meg veletlenul se vegyel egyet apukadnak, mert lehet hogy veszel neki egy choppert es kiderul az oregbe szorult ifjusaga evek ota egy crossmotorra vagyik, hogy sarazzon vele... vagy kimenjen 'nemetbe' dongetni a palyan egy gyorsasagival...


Inkabb kerdezd meg tole, vagy vegyel neki egy makett (model) motort es add at azt, mondvan, hogy az igazi a kereskedesben varja, csak ki kell valasztania melyiket szeretne. Igy a meglepi is meglesz es a csalodast is elkerulod, hogy olyat veszel neki, amire nem is igazan vagyik!

2014. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!