Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.8tddi-nél mi...

Ford Focus 1.8tddi-nél mi okozhatja a zörgést, csörgést? (ékszíj görgők vagy kuplung vagy más)

Figyelt kérdés

Ha kis fordulaton járok vele zörög folyamatosan, meg ha váltok sebességet akkor is amig csúsztatom a kuplungot. Álló helyzetben is más a hangja kinyomott és felengedett kuplunggal.

A másik gond, h szerintem az ékszíj is zörög, mert onnan is jön csörgés ami ha bekapcsolom a klímát elmúlik, vagyis alig hallani.


Mi okozhatja szerintetek ezt? Mit érdemes kicseréltetni? Esetleg ismertek -e profi szerelőt aki meg tudná állapítani a hibát és nem csak cserélget mindent mint a márkaszervizbe? Bár ott még csak idáig se jutnak el hanem azt mondják, ez ilyen. De tudom, hogy nem mert új korában csöndes volt, meg másoké se ilyen.


2014. máj. 25. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Dízeleknél a kuplungszerkezet szokott "megnyúlni" a nagyobb nyomaték miatt, a kuplungtárcsában a rugók, tartóik, agyrész, stb. Sokat erre mondják hogy biztos a nyelestengelycsapágy...

nem az.

A klímának meg lehet az ékszíjtárcsának a csapágya döglődik, ezért ha rákapcsolod, elhallgat.

2014. jún. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi :)

És ezek drágák?

2014. jún. 3. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alkatrészek nem vészesek, a szerelés lehet drága.

Én már kuplungozást nem csinálok, mert nehéz, meg fárasztó, a komám kb 8 ezret szokott érte elkérni a szerelésért.

Szerelője válogatja, lehetnek érdekes árak sajnos.

2014. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az nem vész, Kuplungszett ahogy néztem olyan 30 körül van, az ékszíj pár ezer lehet, az ékszíjtárcsa csapágy nemtudom mennyi lehet, de szerinted kijön egy 100-asból az egész?

Annyit nekem megérne simán, h zörgésmentes legyen a kocsi.

Persze előtte kérnék egy felmérést, hogy valóban ezek zörögnek -e.

2014. jún. 9. 00:35
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, ezt meghallgatni kellene mindenképp.

De sokfajta utángyártott cucc is van, ha olyat raknak bele megint, ott leszel, ahol a part szakad.

De a vezetésen is múlik, ha nagyon kínozva hajtják az autót, főleg dízelnél, mintha benzines lenne, akkor kezd megint zörögni a kuplung.

100-ból bőven ki kellene jönnie.

Merrefele laksz?

2014. jún. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Budapesten, csak kevés időm van sajna..

Gondoltam már h beadom márkaszervízbe, csak félek, h ott nem nagyon lelkiismeretesek a szerelők és nem lesz jó vége.

2014. jún. 12. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy komám Budapesttől nem olyan messze, ő biztos megcsinálja Neked olcsón. Csak most elég rendesen tele van melóval, ma voltam nála.

Ha érdekel, keress meg privátban.

2014. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!