Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben lehet megkülönböztetni...

Miben lehet megkülönböztetni a természetes kipufogó-durrogásokat a gyertyahibás durrogásoktól?

Figyelt kérdés
Ha kicsit rossz a gyertya, akkor az menettulajdonságban is megmutatkozna? Pl. rángatna menet közben is? Vagy csak az alapjárat lenne ingadozó?
2014. máj. 25. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy olyan gyertya van a motorodban, aminek az égéstérbe nyúló porcelán szigetelése hamar felizzik és idő előtt begyújtja a keveréket. Vagyis túl rövid ez a porcelán része. Ezért próbálkozz egy olyan gyertyával, aminek picit hosszabb a motor égésterébe nyúló porcelán része, ahogy a kép jobb oldalán látható:


[link]


Egy ismeretlen motorral (Hercules Sprint) már én is voltam így, ez segített. Azért nem említettem a hőérték fogalmát, mert az említett esetemben sehol sem fértem hozzá a szükséges hőérték adathoz, tehát maradt a leírt gondolatmenet a hiba elhárításánál.

2014. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Autóról lenne szó
2014. máj. 27. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
A rossz gyertya ismérve az hogy terhelésen rángat vele a motor, esetleg durrog, de ez nem törvényszerű. Csak olyan gyertyát használj amit az autó gyártója ajánl, véletelül se ragadtasd magad gyertyával tuningolásra.
2014. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tuningolás a cél, én is hallottam azokról akik így próbálkoznak. Csak egy kicsit rossz az alapjárat, és nem tudom hogy lehet-e gyertya hiba. Más baja nincs, nem is rángat. Meg talán többet durrog a kipufogó mint más autón. Ezért gondoltam a gyertyára.
2014. máj. 27. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem abban lehet megkülönböztetni a kettőt, h a természetes kipufogó /értsd: jó állapotban levő motor/ nem durrog :)
2014. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!