Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktál ittasan vezetni? A...

Szoktál ittasan vezetni? A környezetedben, ismerősök közt mennyire jellemző?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt hittem, hogy kiment a divatból a dolog, de nagyon nem így van. Pl 18 éves gyerek adócsaló apuci kisfia, jellemzően részegen autókázik hétvégén. Ugye ezt tanulja otthon. Ismerek olyat is, aki átlag csórógyerek, a jogsijából él, és ennek ellenére nem problémázik azon, hogy részegen krúzoljon a városban.

Én a faluban se merek hazamenni 500m-re. A gyaloglást választom, vagy a nem ivást.


2014. máj. 25. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam inni, ha vezetek. Ismerőseim sem.

Viszont tudok olyanról aki szokott p|csarészegen is vezetni, és nem milliomos apuci hülye kölyke..

2014. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én soha. Közeli családi, ismeretségi körben sem tudok ilyenről.

Viszont távolabbi ismerősök között már találkoztam olyannal is, aki úgy vezetett, hogy jogosítványa sincs.

2014. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Már évek óta zéró tolerancia van Magyarországon.

1 sört sem lehet inni.

2014. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam. Nehezen is bírnám ki a nyolc tíz óra vezetést ivás nélkül. Igaz nem alkoholt. Nem kockáztatok. Ha bármi történik úgy hogy alkoholos befolyás alatt álsz nem dícsérnek meg. Akkor is bajba kerülsz ha egyébként nem te lennél a hibás. Nem éri meg. Ez nem vagányság ez hülyeség. S tudod addig jár a korsó a kútra... Amúgy sokan sokmindent mondanak aminek a fele sem igaz.
2014. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vizéli László ***** válasza:
77%
Nekem mióta jogsim van 19 éves korom óta, szinte átmentem anti alkeszba, mert sokat vezetek. Mindenki döntse el hogy neki mi a fontosabb. Ha inni akar ne vezessen, vagy vállalja a vele járó kockázatot, meglincselést ha balesetet okoz és a rendőrség álltal kiszabott büntetést ha elkapják.
2014. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szomszédba se mernék átmenni, mert félek a bírság miatt. Ha nem lenne bírság, akkor simán meginnék pár sört, úgyhogy mondhatni megteszi a hatását a törvény.
2014. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem, igaz 19 vagyok, de egyik nagybáttyám minden reggel 3-4 sörrel kezdi a napot, és úgy vezet munkahelyig.
2014. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken egy kicsit lazán kezelik ezt, a kocsmába is kocsival meg motorral járnak. Na meg hazafele is a félreértés elkerülése végett. Legalább is nálunk meg a környező falvakban.
2014. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Én falun élek és itt elég sokan szoktak ittasan vezetni. Mivel nincs helyi rendőr, ezért a szomszéd városból szoktak átjárni, de mindig ugyan abban az időpontban. A kocsmák előtt sorban állnak az autók, motorok, traktorok. Amikor itt vannak a rendőrök, akkor senki nem hülye, hogy beüljön, így aztán mindenki megússza.
2014. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#3 - nem szabad, de lehet.


Én vezettem 2-3 alkalommal 18-19 évesen ittasan (volt közöttük olyan is, hogy másnap úgy mesélték el merre jártunk, mert én nem emlékeztem semmire), de beláttam hogy nem oké és azóta nem.

De az ismerősi körömben sokan nem csinálnak gondot 1-1 sörből/pohár borból, utána nyugodtan hazavezetnek. Na meg vannak notórius ivók, pl. egy már nyugdíjas ismerősöm, akinek az autója már egyedül is eltalálna a kocsmáig meg haza, annyiszor megtette az utat... Mert snassz kétszer 450 métert bringázni (amivel azért jobb esélyekkel ússza meg az ember, nem okoz másnak halálos sérülést olyan könnyen, ilyenek).

2014. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!