Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktál ittasan vezetni? A...

Szoktál ittasan vezetni? A környezetedben, ismerősök közt mennyire jellemző?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt hittem, hogy kiment a divatból a dolog, de nagyon nem így van. Pl 18 éves gyerek adócsaló apuci kisfia, jellemzően részegen autókázik hétvégén. Ugye ezt tanulja otthon. Ismerek olyat is, aki átlag csórógyerek, a jogsijából él, és ennek ellenére nem problémázik azon, hogy részegen krúzoljon a városban.

Én a faluban se merek hazamenni 500m-re. A gyaloglást választom, vagy a nem ivást.


2014. máj. 25. 19:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én még soha nem vezettem ittasan. Még akkor sem, ha csak egy kortyot ittam. Nekem 17 éves korom óta van jogsim, azaz 14 éve vezetek, de egyszer sem csináltam ilyet.

Szerintem ez elvi kérdés. a szabály az szabály, be kell tartani. Még ha nem látja senki, akkor is.

Ismerőseim között csak olyanok vannak többen is, akik egy pohár pezsgő vagy sör elfogyasztása után 1 órávan már simán autóba ülnek. Mondván az úgyis lebomlott már a szervezetben. Nem 18 éves hülyegyerekekről van szó, hanem nyugdíjas egyetemi tanárokról, meg akadémiai nagydoktorokról.

2014. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én régen jó párszor vezettem. Nem takony-részegen, de 3 sörrel még igen...

Aztán egyszer bevonták a jogsimat ittas vezetésért, pedig akkor egyáltalán nem ittam. Aztán a tárgyaláson bebizonyosodott hogy a rendőr-nő machinálta a ketyerát, így azonnal visszakaptam a jogsit, a rendőr-spinkót meg megfenyítették.

Rengeteget vezettem USA-ban, Dél-Kelet Ázsiában stb. a legtöbb helyen meg volt engedve egy két sör vagy bor - abból nem csináltak ügyet. Soha életemben nem volt még koccanásom sem, semmilyen balesetem sem. Mostanában nem szoktam egy kortyot sem inni. Ugyanakkor ez a zéro tolerancia - szerintem - baromság, mert a mérőműszereknek is van hibaszázaléka, sőt egy igazságügyis doki mondta, hogy a vérvétel sem mindig 100-as...

Sok valóban ártatlan ember esik áldozatul ennek a rendszernek! Az az igazságos, amikor az amcsi zsaru kiszállít, és menj egyenesen, vagy érintsd meg az orrod stb. stb. Csak hát ott nem a csesztetés és lenyúlás a fontos!...

2015. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!