Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen benzin a maximum amit...

Milyen benzin a maximum amit bírna a motorom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Yamaha DT 50-es, 2003-as évjáratú motorom. Az lenne a kérdésem, hogy milyen benzin a maximum amit elbír a motor? 95-öst szoktam bele tenni és az a kérdésem, hogy pl : 98 vagy van talán Evo Neo nem tudom micsoda, benzinből talán az egy drága ( nem fix ne öljetek meg ha nem így van :) ) . Tehát a drágábbakat is elbírja?

2014. máj. 27. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A magasabb oktánszámú nem árt a motornak. Az szokott baj lenni ha az előírtnál alacsonyabb oktánszámú benzint tankolnál.
2014. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors és tartalmas válaszodat! Köszi :)) Akkor teszek bele valami jobbat, meglátom valamit változtat e rajta . :)
2014. máj. 27. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Elbírja, de nem lesz jobb tőle. A 95-ös bőven elég bele ha nincs tuningolva a motor. A nagyobb oktánszámú benzinek lassabban égnek ezért más gyújtási időpont kell nekik (nagyobb előgyújtás), az energiatartalmuk pedig semmivel nem magasabb mint a kisebb oktánszámú benzineknek.
2014. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
és olajat milyent használsz csak nem Mol Arol 2T
2014. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Castrol 2T.
2014. máj. 27. 12:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyet?

[link]


(ez csak egy hajszállal jobb az Arolnál)

2014. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Szia! Beletankolhatsz akármit,csak ne etanolt és ne dizelt! :)

Viszont hosszabb huzamosabb ideig ne tankolj 100-as benyát mert azt ha minden igaz etanollal javítják fel és az etanolal az a baj hogy nem keveredik jól a benzinnel,de ezt is azért egyszer kétszer kibírja,de hogy állandóan azt lődd bele,Én nem javaslom mert ismerősnek volt vele problémája.

AMi meg a 2t olajat illeti a cstrolnak nincs jó olaja,ha rám hallgatsz ment el autónagykerekbe mint a Bárdi autó,Lángautó,Unix és ott sokkal olcsóbban megtudod venni a repsolnak az olajait.Én használtam már castrol sport olaját is,hát a repsollal még is csak sokkal jobb volt a gép.Jó a castrol is,de Én a repsolra esküszöm,és az olcsóbb is.

2014. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mégvalami!

2t olajból csak szintetikust használj!Ez egy alap két ütemű mociknál!

2014. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

______etanollal javítják _______


Na persze. Gondolom kilogikáztátok a haverokkal.


Nagyobb oktánszámhoz állítani kell a gyújtáson is hogy erezhető legyen az kb 3%)

2014. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

100-as benzinnél versenyeken már átfúvókázzák a gépeket is,akitől ezt halottam nem olyan ember aki a semmiből beszél...Mármint az etanolozást.

De amúgy ha jó nyálat akarsz a gépbe akkor megteszi a shelleken lévő "xar" 95-ös is :) (jobb mint más helyeken a 98) :)

2014. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!