Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért reccsen a váltó? (elsőben)

Mért reccsen a váltó? (elsőben)

Figyelt kérdés
Zastava 128-asom van, utólag lett beletéve az ötfokozatú sebváltó. Mikor állóhelyzetben vagyok, akkor még egy pici akadással, de beveszi az elsőt, de viszont ha mozgásban van a kocsi, lassítok, és visszaváltok 3-2, és egy, akkor elég nehezen veszi be az elsőt, előfordul, hogy nagy reccsenéssel, mintha kuplung nélkül váltanák... Álló motornál meg csak úgy becsusszan elsőbe, meg mindegyik fokozatba, gyönyörűen... Mi lehet ennek az oka, talán a kuplung vacakol?

2014. máj. 27. 18:09
 1/5 kata kata ***** válasza:
Szinkron gyűrűd lehet a ludas.Használj gázfröccsöt 1-be visszaváltásnál.Úgy nem fog recsegni.Vagy álljál meg teljesen,ha amúgy is meg kellene állnod.
2014. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyes nincsen szinkrongyűrűvel ellátva, ilyen egyszerű a magyarázat. Meg lehet hogy az olaj is sűrűbb benne mint ami kéne bele.
2014. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gázfröccsel még nem próbáltam, de remélem megoldja a problémát
2014. máj. 31. 13:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Na próbáltam a fröccsöt, de nem vállt be, vagyis nem mindig, az olaj rendben van, három hónapja volt cserélve...
2014. jún. 1. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most volt cserélve az olaj, de nem biztos hogy jó viszkozitású került bele. 75W-90-es a jó bele.
2014. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!