Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyik ismerősöm gyalogos...

Egyik ismerősöm gyalogos átkelőhelyen előzött meg egy biciklist, mindezt egy rendőrautó kísérte figyelemmel az út szélén. Nem állították meg, de számíthat valamilyen féle pénzbírságra?

Figyelt kérdés
Rendőrautóban lehet valami berendezés, amivel épp az ilyen dolgokat veszik fel?

2014. máj. 29. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem , kamerával mindent feltudnak venni! KRESZ nem tiltja...
2014. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg bírság lesz a vége?
2014. máj. 29. 11:55
 3/10 reptoid ***** válasza:

De, tiltja a KRESZ. 34. paragrafus, 8-ás bekezdés. Egyből ezzel kezdi a felsorolást, hol tilos.


Fel tudják venni, de szerintem egyből utánad fordultak volna, ha meg akartak volna büntetni.

2014. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. máj. 29. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor rögtön utánad ment volna és megállít. Egy igazoltatás után lett volna egy kis ejnye-bejnye, vagy legfeljebb némi helyszíni bírság.
2014. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy az a kamera nem folyamatosan rogzit, hanem csak akkor aktivalodik, amikor a feny/hangjelzest bekapcsoljak. Kulonben egesz nap venne mindent es kinek van ideje/energiaja a sok oranyi anyagot atnezni? Es a rendor meg egy jot sem bufoghet ha epp olyanja van, mert a kamera rogziti es akkor mindenki rajta rohog majd az orson?
2014. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

Volt egy cikk, h Magyarországon kezdik felszerelni a rendőrautókat ilyen kamerákkal, ami a vezető szemszögéből veszi fel az eseményeket.

Nem tudom, h ismered-e a cops című sorozatot, mert ott előszeretettel használják fel azokat az anyagokat, amiket ezek a kamerák vesznek fel.

2014. máj. 30. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h ismered-e a cops című sorozatot, mert ott előszeretettel használják fel azokat az anyagokat, amiket ezek a kamerák vesznek fel. - a sorozatot nem ismerem, mert kulfoldon elek (USA) de helyi rendoroket ismerek es ok mondtak, hogy az amcsi rendorautokban levo kamera csak akkor rogzit ha bekapcsolja a szirenat/villogot. A szirenat ha nem is de a villogot mindig bekapcsolja mikor lehuz valakit az ut szelere es akkor azonnal elindul a rogzites.


Ha csak cirkal a varosban es nem tortenik semmi, akkor a kamera nem rogzit!

2014. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Haha, "a sorozatot nem ismerem, mert kulfoldon elek (USA)", ez igy hulyen hangzik!

Jav: a sorozatot azert nem ismerem mert NEM nezek TV-t! :D

2014. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ezt nem tudtam, de köszönöm a válaszokat. :)
2014. jún. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!