Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Muszáj azonnal cserélnem, ha...

Muszáj azonnal cserélnem, ha kopog a lengéscsillapítóm?

Figyelt kérdés
Elkezdett kopogni a bal hátsó lengéscsillapítóm. Ki akarom cseréltetni, de most kell olajat és vezérműszíjat is cserélnem, ráadásul két napja megrepedt a szélvédőm, szóval az ág is húz. Egy hónapba egyszerűen csak egy dolog fér be és a szélvédőt tartom a legfontosabbnak, mert nem örülnék, ha az ölembe robbanna az egész, ráadásul ha jól tudom, büntetik is és munkába járok a kocsival. Az olaj és a szíj várhatna szerintem két hónapot, mivel van, aki nem is cseréli, csak minden második ciklusban, de a lengéscsillapítóról fogalmam sincs.

2014. máj. 30. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha fontossági sorrendet kéne állítanom, akkor:

-vezérlés,-olaj

-lengéscsillapító

-szélvédő


A szélvédő nem fog az öledbe hullani, maximum tovább reped.

2014. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:) először a vezérműszíjat cserélném az a legfontosabb, utána szélvédő, olaj és lengéscsillapító.
2014. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, elég ideges voltam, hogy mindent egyszerre kell.
2014. máj. 30. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell. Jól írták. Vezérlés olaj aztán nézd meg valóban a lengéscsillapító kopog e. Mert ott azért van pár dolog ami kopogni tud. A szélvédő nem fog az öldebe hullani max végigreped. Az meg hogy ki mit mikor cserél nem egyéni ötlet. A gépkönyv megadja mit mikor kell cserélni s ezt nem véletlenül teszi. Ha a vezérlésnél elmegy az alkatrész az komoly összegekbe fog kerülni.
2014. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Golan Trevize ***** válasza:

Repedt szélvédővel valóban bevonhatják a forgalmi engedélyt.

Ilyenkor a műszakin a szélvédő csere után is meg fog bukni az autó a lengéscsillapító miatt.


Kopogó lengéscsillapítóval nem mernék közlekedni.


Ha elszakad a vezérműszíj, akkor tönkremehet az egész motor, ami többe kerül, mint az összes fent felsorolt dolog cseréje.


Ha az olaj már öreg, elhasznált, akkor az is okozhat motorikus problémákat, ha nem is azonnal, de hosszú távon biztos.


Nehéz döntés valóban.


Ha lenne rá lehetőségem, én nem használnám az autót, amíg minden ki nem lesz cserélve rajta.

2014. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mar bocsanat, de egy darab kopogo lengescsillapitotol nem lesz sulyosan korlatozva sem a menetstabilitas, se semmi mas. honapokog jartam ugy, hogy rossz volt, aztan egyszer eluntam es kicsereltettem mind a negyet (rajuk fert mar, na).
2014. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:

Mint már írtâk, a vezérmüszíj és az olaj a legfontosabb.

A szélvédö ráér míg lesz pénzed.

A lengéscsillapítót pedig lehet érdemes lenne kiszedni és megnézni. Nekem a gumi kifordult a helyéröl és azért kopogott. Visszatettük, két oldalra 1-1 darab kpe csövet tettünk és úgy mentem vele még 3ezer km-t. Nem kopogott, szétszedésnél is a helyén volt. Azóta a konplett futómü cserélve lett, de addig nagyon jól viselkedett.

2014. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
Ja a másik pedig: lehet benne gumit is cserèltetni. Az ilyen picik ami a lengéscsillapítóban, lengökarban vannak 2-3ezer ft. Nézd meg hogy pontosan hol kopog és ha gumival van a baj szereld ki és vidd el.
2014. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kata kata ***** válasza:
Ha kopog a telód ,akkor vagy alul vagy felül el van szabadulva. Nálam a gólyalábnál a toronycsapágy gumi adta meg magát.
2014. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem egy életbiztosítás kopogó lengéscsillapítókkal közlekedni, de ha nem használod ki a végletekig az autód képességeit, vagy nem játszanak össze bizonyos körülmények együttesen, akkor nincs különösebben jelentősége.

Lökdösd meg az autó seggét a föld irányába jó erősen. Ha kétszer indul el felfelé, akkor semmi gondja még, használható, legfeljebb idegesítő a kopogás. Ha háromszor indul el felfelé, akkor már csereérett, de még nem vészes. Üresen, huplis vagy kátyús úton érdemes odafigyelni, hogy ne őrüljön meg az autó hátulja, és a kanyarokba is kevésbé bátran beleverni a gépet.

Ha viszont 4-szer, vagy annál többször indul el felfelé a fenék, akkor már meggondolandó a családi túra a hétvégén, és a gyereket sem autóval kéne oviba vinni reggel.

2014. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!