Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segitenétek motor választásban?

Segitenétek motor választásban?

Figyelt kérdés
A2-es jogositványom lesz. de nem tudom miylen motor lenne az ami az A2-es követelmény maximuma alá befér. és megbizható strapabiró. kényelmes két személlyel is hosszú utakon is meg mindenhogy jó. nektek mi a tanácsotok?
2014. jún. 2. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Suzuki GS 500
2014. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mit érdemes tudni erről a gs 500-ról? motorikusan és stb..?
2014. jún. 2. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Suzuki GS 500.


Kategóriájában a legjobb motor, 2000 utániakat is találsz már fél millió körül.


Nyugodtan nézz utána az interneten, az egyik legmegbízhatóbb motor. Motorikusan meg mindenhogy rendben van. Sok autósiskola tanulómotornak használja (én is ilyenen tanultam, 230 ezer km volt benne!!!!!), ebből látszik a könnyű kezelhetősége is, de szerintem teljesítményben is rendben van, nekem ennél nem kell nagyobb. Ilyet hajtok én is egy 2003-ast, 3. gazdája vagyok most van benne 43000 km, de szervizen kívül még nem kellett semmit csinálni vele, bejártam már a környező országokat, de sosem hagyott ott :) A fogyasztása is baráti, 3-4liter.


Van belőle E és F verzió, az E a sima naked, az F pedig az idomos, kis gixxer(gsxr)-nek is szokták hívni. Ha hosszú utakra meg két személyre kell, akkor túrakormányos verziót vegyél, ne csutkakormányost (aminek befele hajlik a vége), ez leginkább a 2000 utániaknál található meg.


Jó motorozást!

2014. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
honda xl transalp
2014. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a GS 500-ast ajánlanám, bár még nem volt hozzá szerencsém, csak jót hallottam rőla, és majdnem ő lett az A2-s motorom. Esetleges konkurensei a Honda CBF 500 és a Kawasaki ER5. Róluk is csak jót hallani, szóval az alapján dönts, hogy melyik tetszik, a három kb. egy kaliber... Még sok függ attól is, hogy mennyit szánsz rá. Ha megengedheted magadnak, akkor még az A2-es jogsihoz nagyon jó motor a Honda NC 700S/X, ami maga az ésszerűség megtestesítője, mindemellett nem veszít az "élvezetes, jó, szerethető motor-faktorból". Továbbá szintén jók a Honda új 500-asai, bár szerintem kissé túl vannak árazva (CB 500F/X, CBR 500R), de lehethogy neked épp szerencséd lesz, és ráakadsz egy kevesebbet kóstáló példányra :) Ha a chopperek tetszenek, akkor a Yamaha 650-es Dragstarja belefér a bűvös 35-be, és ha endurózni/szupermotózni szeretnél, akkor az olcsóbbak a Honda Dominator, drágábbak meg a Yamaha DT 650, KTM 390 Duke... Még vannak a 250-esek/300-asok (Ninja, CBR, Inazuma...), amik biztos vagyok benne, hogy jók, és élvezetes vezetni őket kis tömegükből adódóan. Hosszabb távon viszont szerintem hamar kevés lesz a 25-30 lóerő. Összegzés: Ha nem sok az 1,5milla, akkor CB500F, vagy NC700S, ha sok, akkor a GS500/CBF500/ER5 trióból lehet válogatni, jó motorok! :)
2014. jún. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
CBF 500 és ER-5 felejetős, ugyanis 37 kw-osak. Vannak elvétve 25 kw-ra papírozott példányok, de nem jellemző.
2014. jún. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :) tökéletes lesz a suzuki gs 500 :)
2014. jún. 3. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Kösz mindenkinek a lepontozást, amiért a 10 általam említett motorból 2 nem fér bele az A2-be 2KW többlet miatt, és szeretnék mindenkitől elnézést kérni, amiért nem vagyok egy motorkatalógus -.- Viszont azt hiszem, olyan nagyon nem lőttem mellé az általam említett motorokkal, de most, hogy EZT a választ is elküldöm, lehet megint lepontozni. Jól esik!
2014. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én nem pontoztalak le. a válaszod nekem tökéletes volt. sokat segitett. én amit irtam csak azért mert hát nem vagyok tul jo anyagi helyzetben és ránéztem a motorokra és drágák. és a suzuki gs 500 az ami olcsobb meg minden.
2014. jún. 4. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!