Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ki kopogó hangot a...

Biohazardxxx kérdése:

Miért ad ki kopogó hangot a motorom?

Figyelt kérdés
Mikor odahúzom kopogni kezd de ha menet közben kisebb fordulatra visszaengedem akkor megszűnik a kopogás. 50cc 4t motor. szelephézag szívó 0,10 kipufogó 0,15 re van állítva.

2014. jún. 7. 00:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A megfelelő hőértékű gyertya van benne? Nem lett túl régen cserélve? 95-ösnél jobb benzinnel próbáltad?
2014. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
azt honnan tudom milyen kell bele? most Gyertya NGK C7HSA van benne ezt javasolják. 95ös benzinnel használom.
2014. jún. 7. 10:33
 3/18 anonim ***** válasza:
Milyen motor ez pontosan meg milyen évjáratú? Egyébként katalógusban meg lehet keresni hogy milyen gyertya való bele.
2014. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

kínai motor Bangma néven van eredetileg 40cc.


[link]

2014. jún. 7. 10:57
 5/18 A kérdező kommentje:

Ngk C8HSA a következő nagyobb hőértékű gyertya e jó lenne?


Nemtudom az amugy számit hogy a gyertya mindig fekte koxos és sokszor rá is keményedik kicsit.... álltalában csak a faluban megyek evle akkor is dolgozni kb 2kmre...

2014. jún. 7. 11:19
 6/18 anonim ***** válasza:
Számíthat, mert ha például eszi az olajat, akkor a koksz lerakódik a hengerfejen, dugattyún, gyertyán, mikor nem annyira húzod neki. Aztán ha forszírozott üzemre váltasz, akkor a koksz felizzik és öngyulladásos, kopogásos égést hoz létre. Szóval mi a helyzet az olajfogyasztással? Kell utánaöntögetni?
2014. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

igazság szerint 10 havonta cserélem az olajat az idő alatt max 2 decit eszik meg castrol szintetikus 10w40-eset használok bele gyárilag 15 ös volt benne de az szerintem csak álltalánosításként rakták bele. szelepszár szimering cserélve volt rajta egyszer a 7000km alatt mert igy nézett ki a henger és dugó. bár ez az én hibám is volt mert sokszor vakmelegben nyomtam neki mint az állat és a kipufogó is füstült... szal szegényt megerőszakoltam. de ahogy kicseréltem a szelepszár szimeringet és összerakatam a motor utána jött elő ez a kopogós hang. Öcsém azt mondja amit szédszedsz gyári dolgot és összerakod az már nem lesz ugyanaz törödjek bele...


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 7. 13:28
 8/18 anonim ***** válasza:

Csapágyak nem lógnak a hajtókarnál? Jó lenne hallani hogy milyen ez a kopogás amit mondasz. Próbálj 98-as benzint tankolni, úgy hogy 95-ös ne nagyon legyen már benne.

Bezsíroztad a hengert?

2014. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kicsit bizarr az a húzásnyom a dugattyún, olyan mintha meg akart volna szorulni.
2014. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nem szorul egyálltalán :) igen bezsíroztam de csak addig mig szét volt szedve utána letakaritottam. igy nem rozsdásodik mert 2 hónapig igy állt.


Csapágyak nem lógnak a hajtókarnál? ez alatt mit értesz?

2014. jún. 7. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!