Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az, hogy a régi...

Mért van az, hogy a régi dízelek sokkal kerregősebbek voltak, mint a maiak?

Figyelt kérdés

Pl vegyünk két ugyan olyan típusú átlagos autót, mondjuk egy Opel Astrát.


A régi F Astra, adagolós szívódízel motorral. Pont tegnap láttam egy ilyet ahogy állt ki egy bevásárlóközpont parkolójából. Alapjáraton is csörög.zörög, csattog, de még gázadásra is teljesen traktoros hangja volt.

Míg egy ha nézünk egy mai 1.6CDTI J Astrát, sokkal lágyabb, halkabb kulturáltabb hangja van. Alapjáraton hallható a dízeles hang, de egy kis gázadásra is már teljesen besimul.


Ez mért van? Feltételezem nem csak a hangszigetelés lett jobb.

Oké, hogy más technika a kettő. De a CR, a nagyobb injektálási nyomás, turbó, stb. mért és hogyan tesz halkabbá egy dízelmotort?


2014. jún. 8. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán az is közre játszik, hogy az öres Isuzuben az adagoló gyakorlatilag egyben nyomja be az üzemanyagot, a CRben meg már munkaütemenként több befecskendezés van, amitől kicsit másabb az égés. Meg persze abban némileg több a hangszigetelés is.
2014. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem csak Isuzu dízelmotorral voltak szerelve az Opelek.

Amit láttál, valószínű el volt állítva rajta az előtöltés, azért "kerreghetett"

Ha gyári értéken van, hibátlan porlasztócsúcsokkal, akkor nem kerreg jobban. Legfeljebb egy kicsit.

Én meg hallottam mai dízeleket is jobban kerregni, mint a régieket.

Amúgy nem tudom, melyik a fontosabb, a kerregés, vagy a tartósság, mert a maiakhoz képest a régiek örök életűek voltak.

2014. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy régire nem vigyáztak az sem volt semmivel tartósabb, mint egy mai. A mai dízelmotorok is elég tartósnak mondhatók.
2014. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy miért teszik halkabbá a dízelmotorokat? Mert senki sem szereti hogy kerreg-csattog-zörög a motor miközben autózik.
2014. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy mért teszik halkabbá! Én nem írtam ilyet...
2014. jún. 9. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!