Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 97-es swift sedanban ha...

97-es swift sedanban ha elszakad a vezérműszíj a szelepek vagy bármik károsodhatnak?

Figyelt kérdés
Egyik ezt mondja a másik azt. Van olyan autógyártó aki figyel erre és nem üt bele a dugyattyú a szelepekbe. De vajon a Suzuki is ilyen?

2014. jún. 9. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van olyan gyártó, aki még tudott ügyelni arra, hogy a dugattyútetőben ki legyen képezve a szelepek helye. Viszont az égésnél nem feltétlen előnyös...


Szerintem ne agyalj ezen, fillérekért kapsz komplett bontott motort, ha gáz van akkor simán kicseréled a hengerfejet és kész. Olcsóbb, mint az a sérültet megjavíttatni.

2014. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még olcsóbb megoldás, ha még most kicserélteted a vez szíjat, ha nem vagy tudatában milyen állapotban, ezzel megelőzöd a nagyobb anyagi károkat. ;)
2014. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaz. Én már feltételeztem, hogy megtörtént a baj :P
2014. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már megtörtént, akkor a legegyszerűbb, ha autószerelővel megleseted, hamar kiderül történt-e valami, ha nincs gond, akkor szíjcsere. Alapból rögtön motort venni lehet jóval drágább mulatság lenne.
2014. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha elszakad, akkor azt azonnal észeveszed...sőt, ha átugrik kettőt-hármat. dugattyú, szelepek, hengerfej igenjó esetben..de lehet rosszabb is.


Bemész egy boltba, veszel egy erre való bordásszíjat...csere, és megvan a nyudgodt autózásod oldva.


sajnos ez ilyen.

2014. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 VarMa ***** válasza:
en ugy tudom hogy az 1.0 es 1.3-as nem akad ossze, az 1.6-rol nem tudok....
2014. jún. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Azért mondanak mást, mert egyik autónál összeakad, másiknál nem. Motorfüggő. Általában a benzineseknél tudják úgy kialakítani, hogy ne akadjanak össze. Ha egy benzines motor ilyen "összeakadós" akkor felejtős az egész autó, meg az autógyár is, mert simán megoldható lett volna, hogy ne történjen nagyobb baj.

Lásd a régi Opelok, ott még a dízelt is úgy oldották meg, hogy a kikönnyített szelephimbák törjenek el, nem úgy mint a többi dízelnél, hogy szinte felrobban az egész blokk, ha szakad a vezérműszíj.

2014. nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Motorkód nélkül szerinted megmondja valaki?
2014. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
A tisztánlátás végett. A 1.0 és a 1.3 nem akad át. Ezeket körbe tudtam forgatni vezérműszíj nélkül.
2023. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Közel 10 éve még biztos válaszra várt. :D
2023. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!