Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek, ha az időjárás...

Szerintetek, ha az időjárás melegszik egy formula autón az első és hátsó szárnyakat meredekebbre, vagy vízszintesebbre kell állítani? Valamint a fékerőt előrébb egy pici, vagy hátrébb? MELEGSZIK!

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Elméletileg egy kicsit meredekebbre kell állítani a szárnyakat, mert a meleg levegő ritkább ezért nem fejt ki akkora erőt a szárnyra ugyanannál a sebességnél. A fékbalanszon meg nem kell állítani mert mindkét (első, hátsó) fék számára is ugyanolyan a levegő hőmérséklete ami hűtse őket. Legfeljebb át kell dolgozni a fék hűtésének rendszerét.
2014. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A szárnyakkal egyet értek.Ezt én is így gondoltam.Viszont a fékben már nem vagyok biztos.

A fékerő eloszlás ugye mindig előbbre jut a több.Szerintem a féknek is megvan a maga üzemi hőfoka és ha melegebb levegő jut az első fékre ugyan azzal a %-os beállításnál akkor az első fékek kimehetnek az optimális tartományból,vagy eltolódhatnak rossz irányba,szerintem érdemesebb egy picit hátrébb állítani,hogy a fék üzem és hatékonyabban tudjon működni.

Szerinted?

2014. jún. 9. 19:09
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez a fék-kérdés azért macerásabb mert van bennük fékenergia-visszanyerő rendszer amivel az ERS-et töltik, és ez jelentős teljesítményhez segíti az autót. Így nagyon hűteni nem érdemes mert akkor kevesebb energia marad az ERS-nek.
2014. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
De mitől jutna az első fékekhez melegebb levegő mint a hátsókhoz?
2014. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem formula 1-ről van szó!

Csak általánosságban a formula autóról.Mondjuk egy formula 3000,vagy egy 4-5 évvel ezelőtti forma 1-ről ahol még nem volt így elszabadulva a hülyeség.

2014. jún. 9. 19:25
 6/17 A kérdező kommentje:

4/5

Nem a fékekhez jut melegebb levegő!Hanem mivel az első fék úgy van beállítva hogy jobban fogjon mint a hátsó ezért az elsőknek nagyobb a terhelésük ergó nagyobb hőt generálnak és mondjuk szerintem nagyon nem mindegy neki hogy kb 20 fokos levegő éri vagy 30.

2014. jún. 9. 19:28
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Ja, értelek. Nos az hogy elöl nagyobb a fékerő nem azt jelenti törvényszerűen hogy az első fék melegebb is. Mert lehet, sőt inkább biztos hogy hátul kisebb a tárcsa mint elöl, ezért nagyjából ugyanúgy melegszenek, pont az ilyen helyetek elkerülése végett, hogy csak azért kelljen elállítani az egyébként a pályához ideális fékerőeloszlást mert nagyon melegszik valamelyik fék. Ha csak simán hátrébb viszed a fékbalanszot akkor meg azért tudsz lassabban menni a pályán nem a fékek túlmelegedése miatt. Mindazonáltal a hátrébb tolt fékbalansz fokozza a fékezés közbeni túlkormányzottság ezzel a kipördüés veszélyét.
2014. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom ez a kérdés a tegnapi F1 kapcsán jutott eszedbe.


"az első fékek kimehetnek az optimális tartományból,vagy eltolódhatnak rossz irányba,szerintem érdemesebb egy picit hátrébb állítani,hogy a fék üzem és hatékonyabban tudjon működni."


Hamilton pont ezért esett ki a tegnap, mert túl hátra tekerte a fékerőeloszlást, igy a hátsó fékek túlmelegedtek.

2014. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát ez is egy szempont és talán egyet is értek,de mikor a balanszot álligatják nem a tárcsákat cserélgetik.

Vagy az csak finom hangolás?

Mondjuk 20%-os előrre tolt elosztást átállítamak 30%-ra akkor az nem azt jelentené hogy 10%-al jut nagyobb fékhatás előre?

2014. jún. 9. 19:40
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát hogy mennyit állítgatnak a fékbalanszon pályáról-pályára azt nem tudom, nem vagyok bennfentes sajnos.
2014. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!