Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az tényleg igaz, hogy a...

Az tényleg igaz, hogy a vaksági fogyatékossággal élő embereket az állam autóvásárlás esetében támogatja?

Figyelt kérdés
Régebben hallottam a rádióba, hogy használt autó esetében 600 ezer, új autó vásárlása esetében pedig 900 ezer ft- ot támogat az állam? Létezik még ez? Ha igen van ennek valami egyéb feltétele?

2014. jún. 11. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Mozgássérültek és valamilyen egyéb fogyatékossággal élők, vagy közvetlen hozzátartozóik (pl. egy világtalan gyermek szülei) igényelhetnek ilyen támogatást. Azt tudni kell, hogy csak Suzukit lehet vásárolni.
2014. jún. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Tehát ha nekem apukám 100%-ig látássérült akkor én is igénybe tudom venni ezek szerint ezt a kedvezményt, de csak Suzukira. Van esetleg valami internetes oldal ahol ennek utána lehet nézni?
2014. jún. 11. 10:19
 3/7 gall69 ***** válasza:

Szerintem a Suzuki csak az új autó vásárlására vonatkozik.Nem azonnal kapja meg a rászoruló az utalványt, hanem elbírálják. Minden évben egy keretösszeg áll a rendelkezésre. Azt osszák szét rászorultság alapján. Támogató szolgálatoknál érdemes tájékoztatást kérni. Én dolgoztam ilyen szolgálatoknál, betegszállítóként és személyi segítőként. E két szolgáltatás mellett a 3. az információ nyújtás. Sok ilyen szolgálat van. Itt az egyik címe: MBE Támogató Szolgálat, 1137 Hegedűs Gy. U. 43.

Remélem tudtam segíteni. Sok szerencsét!

2014. jún. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2014. jún. 13. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ok akkor már a teljes igazság, hogy új autóra 900 e, de csak Suzuki lehet, használt autóra 600e, de csak 5 évnél fiatalabb autót szabad vásárolni.

[link]

Nekem meg rokonom van, aki igényelt támogatást és olyan helyen is dolgozik, ahol a fogyatékkal élők ügyeit intézik.

Mondta, hogy több olyan eset volt, hogy Audit, Mercedest vettek a támogatással kiegészítve régebben. Tőlük származik az a már szállóigévé vált jelenet, hogy bemegy hozzájuk egy ember támogatást igényelni (az a típus, aki a Mercedest merdzsónak becézi). Mielőtt bement volna a jóember, az egyik ügyintéző látta, hogy a sarkon túl, a bokrok takarásában állt kb. 100 méterre egy szép nagy Mercedes, abból szállt ki az ügyfél. Bement támogatást kérni. Jó, most jobban megszűrik, kinek adnak, de biztosan mostanában is becsúszik néhány potyázó, aki Audit meg Merdzsót vesz az így kiegészített pénzből, holott rá sem szorulna a támogatásra, ha már eleve van egy autóra 10 milliója. Azt is mondta, hogy volt már olyan is, aki nem feltétlenül kaphatott volna első körben, mert amúgy a sor végén volt, de elintéztette ismerősökkel.

Használt autókból is csak a Suzukikat kellene támogatni, esetleg még az Opeleket, hogy legyen választási lehetőség, de a nyerészkedő pénzeseket még inkább visszatartsa. Új autó vásárlásnál is legalább még az Opeleket engedni kellene (például Opel Astra J-t, ami kb egy árszinten van a Suzuki SX4-el), hogy legyen választék. Így is sokan választanák a támogatottak köreiből a Suzukit, nem kellene félni attól, hogy senki nem venné.

2014. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért érzitek, hogy a keresőszavak között ott a BMW. Ez az amit nem fogsz támogatásból venni. Eleve nem adnak támogatást annak, aki olyan jól áll, hogy BMW-t vegyen. Nekem rokonom van benne a bíráló bizottságban, innen az infó.
2014. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdező kíváncsisága, de azért másnak talán segítek.

2012-től nem csak a mozgáskorlátozottak, a hallás és látássérültek, értelmi fogyatékosok és autisták is igényelhetik a támogatást. A lakóhely szerinti megyei gyámhivatalnál kell beadni a kérelmet, ami egy formanyomtatvány. Ők bírálják el, hogy súlyos-e a fogyatékosság és a közlekedésében ez akadályotta-e az illetőt.

Lehet használt autó támogatásra is pályázni, az 600 e. ft, és bármilyen autó lehet, akár BMV is, a támogatást 5 évnél fiatalabb autó vásárlására lehet csak felhasználni. Új autóra 900 e ft-t ad az állam, ez valóban csak Suzuki lehet, de ennek az az ára, hogy a gyártó olcsóbban adja az autót, így olyan árelőnyre lehet szert tenni, amire egészséges ember nem tudna. Lehet swift, sx4, vagy az új S-cross is.

Ahonnét mindezt tudom: www.lehetosegauto.hu

2014. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!