Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 hűtőventillátor...

Peugeot 206 hűtőventillátor ellenállás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap óta nem hajlandó forogni a hűtőventillátor a hűtő előtt, akkor sem ha klímát kapcsolok. Lóg ott egy vezeték a hűtő alatt az nincs sehova bedugva, de a helyét sem találom. Nézegettem neten és arra jutottam, hogy sikeresen elhagytam ezt az ellenállást. Mert ilyet sehol nem látok. Honnan tudok szerválni ilyet, vagy hogyan kérjem: előtét ellenállás vagy hűtőventillátor ellenállás, esetleg házilag tudok ilyet kreálni..


Köszi a válaszokat.



2014. jún. 11. 09:19
 1/9 kata kata ***** válasza:
Próbáld meg a bontókat vagy apróhirdetéseket.Házilag?Nemtom. :)
2014. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha kiderítem mekkora az ellenállása annak az előtét ellenállásnak akkor talán lehet házilag, de inkább vennék valahonnan. Fogalmam sincs honnan szerezzek. :D
2014. jún. 11. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem magának a ventilátornak a kábelja van szétcsúszva? Mert emlékeim szerint a homlokfal bal alsó sarkában van összecsatlakoztatva a venti és onnan megy egy köteg a homlokfal elejéhez, ahol egy műanyag fedél alatt két relé található, alatta pedig az előtét ellenállás.
2014. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Simán lehet az is, ma szétkapom és megnézem rendesen, már tudom melyik biztosíték az övé azt is kicserélem. Ez a vezeték ami lóg ilyen Y alakú vezetékpárnál van ami egy csőbe van húzva,és igen ha szemből nézzük a bal alsó sarokban.
2014. jún. 11. 13:01
 5/9 VarMa ***** válasza:

a 206=osban sajnos nem tudom hol van az ellenallas ()nekem citroenjeim voltak). Ami biztos, hogy el csak ugy nem tudod hagyni mert egy csavarral be van rogzitve a hutokeretbe (ugyanaz az ellenallas a citroenben is...)

A masik dolog hogy az ellenallas csatlakozojan biztonsagi csatlakozo van ami magatol 1000% hogy nem tud leesni mert kell hozza egy kis csavarhuzo amivel elnyomod...

Szinten van biztonsagi retesz a ventillator tapkabelen (eleg nagy ovalis csatlakozo ha emlekeim nem csalnak),de errol elobb eltudom hinni hogy szetcsuszik...

Meg valami elvileg 2db ellenallas van benne az egyik feher hatlappal, a masik barna...


Mas en nem allnek neki a helyedben hazilag ellenallast gyartani, a bontobol is kapsz olcson...

2014. jún. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap próbálgattam, menet közben ha megy a légkondi akkor pörög a venti folyamatosan le sem akar állni. Viszont ha kikapcsolom a légkondit megállok és beindítom újra a kocsit, nem pörög a venti és szépen kúszik fel a hőmérő, nem hűti vissza semmi a vizet. Másik, ezen a lógó kábelen van egy vasdarab ami rövidre zárja, az olyan mintha valahonnan le lenne törve.
2014. jún. 12. 09:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Rézkábelből sikerült tekernem ellenállást, azt odaraktam és bekapcsolt a venti..csak az a gond, hogy a vezeték túl vékony lett és izzott :D De nem baj, tényleg az ellenállás hiányzik..köszi a válaszokat azért
2014. jún. 12. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Találtam a lomok között egy ellenállást, ha érdekel Bp. Dél-pesti részén átvehető. Olcsón!
2014. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz, írtam üzentet légy szíves olvasd el aztán mondj rá valamit.
2014. jún. 15. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!