Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nagyobb motor úgy általába...

Egy nagyobb motor úgy általában kényelmesebb is?

Figyelt kérdés
Sok 500 köbcenti feletti motort birtokló nagy utazó van, aki gyakran tesz meg tízezer km-eket motoron ülve, míg mondjuk egy 125-össel vagy 250-essel nem sokan szenvednek le 10k km-t. Ez mennyiben függ a nagyobb motor esetleges nagyobb kényelmétől szerintetek?

2014. jún. 12. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt a nagyobb általában kényelmesebb, de kivételek, mint mindenhol, itt is vannak. Másrészt egy nagyobb motor nem érzi úgy meg a terhelést (utas+cuccok) mint a kicsik. Aki Európa túrázik annak meg lesz egy két hegy is ami útba esik azokat sem árt úgy megmászni hogy van még erőtartalék. Vagyis gyorsabban le lehet tudni egy kitűzött etapot ami megintcsak előnyös a kényelem szempontjából.
2014. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a motor űrtartalmától függ a kényelem.

Egy 250-es motor, sík úton, szabályokat betartva ugyanannyi idő alatt fog eljutni egy adott pontra, mint ha egy literes motor menne ( feltéve ha nincs túlzottan megpakolva ami esetleg korlátozza a 90 km/h-t )

Emelkedőkön, tartós szerpentineken ( pl Alpok ) már okozhat eltérést a nyomaték és a LE-ők hiánya.

A kényelem más kérdés. Egy nagyobb űrtartalmű sportmotorral nem nagyon lehet lefutni a térképről. Igen, én is ismerek olyan harcedzett titánokat akik GSX-R-rel mentek le pl Splitbe, lelkük rajta. Én nem vagyok képes ilyesmire. Ha ilyen ambícióim lennének biztosan valamilyen túra, túra-endúró-t választanék a célra.

Bizonyos kényelmi felszerelések csak drágább modelleken vannak ( amelyek nagyobb űrtartalmú gépek ). Ilyen pl az ülés a és kormányfűtés, vagy a tempomat.

Ha egy túramotornak van mondjuk 600-as és 750-es vagy nagyobb változata akkor nem feltélen lesz a kényelemben különbség.

2014. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!