Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem rég vettem új autót,...

Nem rég vettem új autót, életem első kocsija. Olajcsere után a szerelő azt mondta, hogy a fékek 40százalékosak. Ez meddig bírja még ki? mennyi idő (vagy kilométer) múlva ajánlott cserélni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 15:11
 1/8 petizacc ***** válasza:
Ha új autó akkor majd a műszerfalon jelezni fogja. Hasra ütve senki nem fogja megmondani, főleg úgy, hogy azt sem tudjuk mennyit használod az autót.
2014. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem egy 40%-os fékkel nem szabadna kimenni a forgalomba.
2014. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pár hónap alatt 40%ra kopott? vidd vissza garanciára...
2014. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kb 1,5 éve, 34.000km-rel ezelőtt cseréltettem fékbetéteket, meg első-hátsó tárcsákat kompletten.

Ez alatt alig látszik raja kopás, még bőven 90%-os. Igaz, hogy sokat megyek pályán. Így van hogy megyek 200km-t is fékezés nélkül.

Szóval szerintem azzal a 40%-kal még nem kell annyira izgulni. Csak annyit jelent hogy nemsokára esedékes lesz majd a csere.

2014. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és mi 40% rajta?
2014. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miértnem a szerelőtöl kérdezted meg, ő biztos tudja. egyébként, ha aggódsz miatta, és biztos akarsz lenni a dologban, akkor amint lesz pénzed, rendbe rakod a fékeket is, 2db tárcsa, meg hozzá a fékbetét nem egy nagy összeg (bár ez autótípustol is függ), esetleg a hátulját is átnézeted.
2014. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
új autó ami 10 éves
2014. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek új és amúgy használtan vette. A fékpofák kopófelületéről van szó, amelyeknek még majdnem a fele megvan. Sok városi használat esetén is szerintem még biztos bír 2 évet. Egy év múlva újra rá kell nézni, úgyis látható kerékcserekor. Egyes autókban jelzi is a műszerfalon egy piktogram ha csereérett, akkor még fog, csak sürgetővé válik a csere.

Elég baj, hogy a szerelő ezt nem mondta el.

Az autószerelők olyanok, mint a fogorvosok egy része, elmész áttömetni egy fogadat, de a doki ahelyett, hogy csak azzal foglalkozna, fél óráig állapotfelmérést tart a szádban és sorolja a teendőket. Ha nem nagyon van egyéb, akkor is a fogkőleszedést, fogfehérítést erősen ajánlja.

Nekem ha nem tudnak mibe belekötni, akkor folyton előkerül a lengéscsillapítók esete, hogy hamarosan cserések lesznek. Aztán eddig mindig bírták még utána pár évet az első valódi csereérettségig.

2014. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!