Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsimosásnál alvázmosást és...

Kocsimosásnál alvázmosást és motormosást ajánlott csináltatni néha vagy felesleges? Ha egyik se lát soha vizet, akkor károsodhat valami az évek alatt?

Figyelt kérdés

Ugye egyiknek sem esztétikai okai vannak /a motorházba csak néha nézünk be, akkor se azért, hogy csillog-e ez meg az, a kocsi alját meg soha nem látjuk gyakorlatilag/, hanem működésbeli okai. Legalábbis az alvázmosásánál nekem ezt mondta a benzinkutas /mikor a kocsimosásáról érdeklődtem/, hogy azért jó néha lemosatni, mert ha télen közlekedek, akkor az útra kiszórt só marhatja az alját, és ez korróziót válthat ki.


A motormosásról nem sokat tudok, de olvastam, hogy sokan ellenzik. Víz kerülhet a kocsi motorjának azon részébe, ahová nem kéne, stb-stb.



2014. jún. 8. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az alvázmosás néha kell. Nem csak a só maitt hanem mert a sárn megáll a víz s rohasztja a kocsit. A motormosás nem hiszem hogy nagyon fontos lenne. Persze ez azért függ a kocsi állapotától típusától stb. De szerintem a motormosást nyugodtan hanyagolhatód ha páréves normális autód van.
2014. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az alvázat le akarom mindenképpen mosatni. Bár az a benzinkúton csak az 1-es mosásban van benne, amiben van viaszozás is, amit viszont nem akarok. Anyámék egyszer így mosatták le a kocsijukat /1-es mosással/ és a viasztól utána tiszta dzsuva lett a szélvédő...

Amúgy lehetne olyan is, hogy a benzinkúton magas nyomású kézi mosóval saját magam mosom le /lágy vízzel/, de azt meg nem tudom, hogy kell. Nem akarom, hogy valami kárt tegyek. :( Vagy a kocsi aljában nem lehet kárt tenni? Csak nekiesek vízzel és kész?



Motormosás... 2006-os autó, április végén lett levizsgáztatva, jó állapotban van. Olvastam olyat is, hogy valaki a kocsija motorházában az évek alatt gyűjti a koszréteget. :) És azt is, hogy állítólag minél koszosabb egy motorház, annál garantálhatóbb, hogy a motor jó műszaki állapotban van. Ez igaz?

2014. jún. 8. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Éppen itt panaszolta valaki tegnap hogy lemosta a motort és nem indul. Szóval a modern, elektronikával teletömött autók motortere nem mostható csak úgy lazán slaggal, beázhatnak a vezetékcsatlakozók. Mindazonáltal ha egy kocsi motorterét nem mossák akkor eladáskor ez lehet előny mert azt jelenti hogy semmilyen olajfolyást nem akarsz a mosással eltüntetni. Ha meg folyik au olaj, akkor annak meg kell kereseni az okát és azt megszüntetni. Nem csak lemosni róla az olajat időnként.
2014. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Slaggal lemosni a motort... isten őrizz. :D Ha egy 30-40 éves Zsigulim, Trabantom vagy akármim lenne, még azoknál se merném ezt megcsinálni...

Szóval akkor ezt hanyagolom. A motortérbe végül is /az alvázzal ellentétben/ a közlekedéssel összegyűjtött téli só, vagy sáros víz nem nagyon juthat be, a koszréteg pedig kárt nem nagyon tehet benne. Azt meg nem szeretném, hogy lemosatom /maximum mosatni és nem én magam csinálnám/, és utána nem indul...


Marad az alvázmosás.

2014. jún. 8. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező. Nyugodtan vidd kézi mosóba az autót! Győződj meg, hogy az ablakok, napfénytető(ha van) csukva vannak, meg persze az ajtók is és mehet rá akármilyen nagy a nyomása!


Sőt, ajánlatosabb is kézi mosóba járni, mivel a gépi karcol. Viaszt is használj. Csak utána jól le kell öblíteni és nem lesz dzsuvás. Éppen azért kell a viasz, hogy szépen, cseppmentesen száradjon.


Úgy csináld, hogy először sima vízzel menj át rajta, utána szappan, utána pedig szivaccsal kicsit törölgesd át mindenütt. Utána megint sima víz, aztán viasz és végül a fényesítő öblítés, ami a szűrt víz.


Alvázmosás, motormosás.. Na most a motormosást nem ajánlom, kerek perec. Egy barátomnak volt ez a mániája, egészen addig, amíg be nem ázott emiatt a motorvezérlő...... Gondolhatod.


Alvázmosásra elviheted, bár igazából arra sincs nagyon szükség, én 4 év alatt, se motor, se alváz mosásra nem vittem az autót és egyáltalán nem rozsdás. Szervizben sem ajánlották. Az autóknál amúgy gondolnak erre és az alját alapból rozsdamentesre csinálják, szóval a tél miatt nem igazán fog rozsdásodni!

2014. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most kérdeznék párat, lehet, hogy elég fa$z kérdések lesznek. Kb. fél éve járok autóval, de eredetileg nem az én autóm volt, hanem hagyatéki útján örököltem, és eddig még nem mosattam le. Így ez nekem az első kocsimosásom lesz, ezért ez a sok barom kérdés. :)


1. Akármilyen magasnyomású mosóval ha nekiesek, az nem karcolgatja a fényezést, nem tehet kárt benne?


2. Viasz az van ott a kézi mosóban vagy vinni kell magammal? :D És be kell kenni vele az egész karosszériát, szélvédőstől, mindenestől?


3. Valami kefével vagy hogy kell felvinni a viaszt? :D


4. Ha slaggal vagy magasnyomásúval mosom a kocsit, akkor a motorháztetőre is bátran mehetek? A háztető és a karosszéria közötti résekre kell vigyáznom? Nyilván csukva van a motorháztető és minden más ha mosok. De a csukott motorháztetőn át a réseken nem juthat be a víz a motortérbe, ugye? A hűtőrácsokra is bátran mehet a víz, ott se juthat be víz oda, ahová nem kéne?


5. Motormosás akkor sem ajánlott, ha szakember csinálja? Egyébként máskor is bizonytalan voltam ezzel kapcsolatban, de most végleg lemondok róla.


6. Alvázmosásra azért el akarom vinni. Szervizben miért nem ajánlották?


/az 5-ös és a 6-os kérdésem nem is lett annyira buta :D/

2014. jún. 8. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

A motortébe nem baj, ha bejut a víz.

Alvázmosáskor is bejut.

Sőt, egy jó szakadó esőbe menj ki az országútra 90-100-al, utána nézd meg a motorházat, tiszta víz lesz. Úgy veri fel a kerék a vizet, hogy csak na.

Ami a lényeg, hogy az elektromos részeket (generátor, gyújtás, akkumulátor..) ne verje telibe vízzel aki mossa, akkor nem lehet baj.

2014. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez igaz. Ott a szakadó esőben való közlekedés... Na meg ha mondjuk csak állok egy helyben, vihar van és éppen ömlik az eső /pl. ha várok, hogy elálljon, mert éppen ki kéne szállnom, de nem tudok, mert szarrá áznék/. Ilyeneket valóban ki kell/kéne bírnia minden autónak. Meg hát autóztam is már nagy esőben. Szóval akkor mehet rá a víz bátran ezek szerint. :)


Még egy kérdés: az alvázat én is le tudom mosni? Azt magasnyomásúval ajánlatos, gondolom. Csak simán lecsapatom vízzel és ennyi? /Sampon + viasz nyilván nem kell rá, bár ez megint hülye kérdés :D/

2014. jún. 8. 16:22
 9/11 Dörmögő ***** válasza:
88%
Azért az sem mindegy hogy milyen autóról van szó. Egy dieselnél nem kell annyira félni a motormosástól mint a benzinesnél, mivel a dieselnek nincs külön gyújtása. Az én kocsim motortere már magasnyomásúval is ki lett takarítva, és utána gond nélkül elindult.
2014. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Benzines motor, nem diesel. :) Szóval hanyagolom szerintem...
2014. jún. 8. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!