Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenesen leadott forgalmit...

NagyYmre kérdése:

Ideiglenesen leadott forgalmit és rendszámot vissza lehet váltani? Ha igen mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy utánfutót,de a tulaja leadta a rendszámot és forgalmit az okmányirodába.Egy ideje nála van a futó de nem iratta a nevére.Az előző tulajt is ismerem.Meg lehet szerintetek oldani hogy gond nélkül a nevemre kerüljön,mert így nem merem megvenni?
2014. jún. 14. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ideiglenes kivonásnál nem kell leadni semmit, kissé hazug az eladó, ilyentől nem vennék semmit!


Persze, hogy leadta a rendszámot ha már bekérték, mert bizonyára hivatalból kivonták forgalomból az utánfutót az átírás és talán az adók elmulasztása miatt.


A másik lehetőség, hogy hamis adásvételivel papíron eladta külföldre. Ilyenkor le kell adni a rendszámot, a forgalmit pedig érvénytelenítve, kilyukasztva adják vissza. Ebben az esetben meg valahogy be kell hoznod az országba papíron a járművet.


Szerintem.

2014. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam pont ugyan ez volt a helyzet csak a másik oldalról.


Annak idején örököltem egy utánfutót. De mivel tanultam, bevételem semmi nem volt se fentartani nem tudtam volna. Se használni mivel, mert autóm se volt. Műszakiztatni se tudtam volna mivel elvinni. Eladni se tudtam volna azonnal, mert más városban tanultam, mikor két hetente haza mentem nem akartam ezzel foglalkozni.

Így leadtam a rendszámot és a forgalmit. A futó meg elvolt a garázsban, nem kért kenyeret.


Aztán később, úgy 3-4 év múlva hazaköltöztem és több szabadidőm volt, a hely is kellett a garázsban így eladtam az utánfutót. Szépen elmentem az okmányirodába, felvettem a rendszámot és a forgalmit, nem volt ezzel semmi probléma.

Pontosan már nem emlékszem hogy kellett-e érte fizetni, vagy milyen papírmunkák voltak vele. Ha kellett is, biztos, hogy nem jelentős összeget.


Szóval van ilyen... De mindenképp az eladó intézze a rendszám és forgalmi felvételét, mert neked nem biztos hogy odaadják, anélkül pedig elvileg el sem adhatja.


Egyébként ez volt az enyém. A kép az eladás előtt készült: [link]

2009 őszén adtam el, 50.000Ft-ért kelt el, így lejárt műszakival.

2014. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!