Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50ccm-es gyorsasági...

Milyen 50ccm-es gyorsasági motort éri meg venni?

Figyelt kérdés
130-140e Ft a keret vagyis nem gondolkozok nagyon új évjáratokba. Szempontok: Megbízhatóság, Alkatrészellátás.

2014. jún. 14. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
most 50-es vagy gyorsasági?
2014. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek korrekt 50es gyorsaságik: Aprilia RS 50, Yamaha TZR 50, Derbi GPR 50 - ezekben Minarelli AM6 blokk van ami nagyon gyakori, alkatrész van bőven.


Van még a Cagiva Prima, Rieju RS1 és RS2, Honda NSR50/NSF/NS1

2014. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az 50-es és a gyorsasági szó nem való egy mondatba. Ezekre max azt lehet rásütni, hogy sportmotorok, de inkább csak sportos motorok.


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak: nem éri meg venni. Túl sokba kerül a fenntartása ahhoz képest, hogy csak 50-es. Most azért, hogy 85-90 körül nyélgázon, semmi erőtartalékkal, a tempóhoz teljesen alkalmatlan fékrendszerrel (!!!) szaladgálj, és ráadásul még jól meg is büntethessenek érte (45-el mehetsz szabályosan), pluszban 5-6l-es fogyasztást produkálj (a kocsim eszik ennyit).... ennek mi értelme van?

De tegyük fel, hogy nem száguldozol, és így már nem érvényesek a fent leírtak: akkor minek egy sportosnak kinéző 50-es? A 2t hanggal ezek minimum röhejesnek hatnak, nem hogy menőnek (tudom, ma ez a szempont).


Én inkább egy robogót javaslok, 50-esek között az a legésszerűbb választás. Az arra való, amire kitalálták a kategóriát: minél gazdaságosabban eljutni A-ból B-be.

2014. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és a robogóval hogyan tanul meg váltani, mivel gondolom hogy a későbbiekben nagyobb motort is szeretne. Az meg hülyeség hogy kiröhögik vele, igen, magyarországon a tirpák paraszt akinek még biciklije sincs kiröhögi. Nagyon sokan kezdik a motorozást ilyen motoron, mivel 4,5 vagy 6 sebességes váltóval megtanulják az alapokat, mivel a gyorsaságik azért mennek 80-90-el még a sebességet és fékezést is szokják némileg, rátudnak érezni a motorra. Az megint csak hülyeség hogy a fékei alkalmatlanok, egy RS50-en olyan fék van hogy ha 150-el menne is pillanatok alatt megfogja az egész motort. Ennyi pénzért nem igazán kapsz túl jót, de lehet hogy rá tudsz akadni valahol.


Azt meg felejtsük már el, hogy leszóljuk a kis köbcentis motorokat, minden normális motoros ilyen kicsi köbcentiben kezdi és úgy halad felfelé. Fúrcsa módon az olaszoknál egy szót sem ejtenek a kis seggrakétákra és 35-40 éves embereket is látok RS50-en rohangálni, mégis a kutya nem röhögi őket hogy nézd már a vén marhát egy szunyoggal zümmög. De itt nálunk, a nagy fejlett árja magyar nép kiröhögi egymást ha valaki 50 köbcentis gyorsasági motort vesz, azért ez szánalmas! Dolgoztam luxus hajón pincérként, 3-an voltunk magyarok és szégyen ilyet mondani de szégyeltem őket. Egész nap, egész idő alatt az ment hogy a két másik srác azon volt hogy minél jobban megtudja lopni a másikat, minél jobban betudja mártani, kárt okozzon neki hogy ő nehogy több pénzt keressen mint a másik. Voltak indiaiak, olaszok, franciák, ők szintén többen voltak, de ők összetartottak és segítették egymást, nem kiba*sztak egymással, 2 hét után kértem hogy helyezzenek át másik szobába és másik szintre, hogy ne a 2 másik magyarral legyek együtt.

2014. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:

Én is robogón kezdtem. Könnyített A1 lerakása után váltottam 125-ös váltós motorra, egy Honda CBF125-ösre. A váltás megtanulása kb fél óra volt az A1-es vizsga előtt. Pont erre jó az a 2 óra, amit el kell tölteni.


Én nem azt mondtam, hogy ki fogják röhögni ezekkel a motorokkal, de tény, hogy egy valamiért akar az ember 50-esben ilyet: mert menőnek érzi. Attól meg nagyon messze van, és ha felvág vele, dicsekszik, hogy "80-at megy", naná, hogy ki fogom röhögni.

Sebességet, féket robogón is megtapasztalod, ugyanazt tudja. Most 10-el többel mész maximum, nagy dolog.


Egyébként hidd el nekem, egy 50-es motor gyári fékrendszere nem alkalmas 90-es tempóról való megállásra. Nem erre van tervezve! Nem véletlen ám, hogy gyárilag le van fojtva. Egyszerűen nem ilyen sebességhez szánták.

"ha 150-el menne is pillanatok alatt megfogja az egész motort" - persze, megfogja, az út szélén a fa maximum.

2014. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aprilián kívül más motorokat nem nagyon ismerek, de az Aprilia RS50 fékei kiválóak és simán lefékezne 150-es tempóról is, de lényegtelen mert annyit úgy sem megy, viszont a 80-90 km/h tempóhoz bőven elég az a fék amit rátettek az RS50-re.
2014. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!