Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haverom (éppen most múlt 35)...

Haverom (éppen most múlt 35) nagyon megfontolt, egyáltalán nem vagánykodó férfi. Semmi tapasztalata motorral nincs, de első gépnek egy ZX-14-es vesz. Tud ilyen erős géppel higgadt kezdő normálisan közlekedni?

Figyelt kérdés

Rengeteg motorost ismerek, akik hozzá hasonlóan semmi, vagy minimális tapasztalattal 1000-es és 1400-as sportmotorokkal járnak. Sokuk gyakran utast is visz.


Rengeteg ilyen motorosról lehet ezen kívül rendszeresen olvasni, és biztos vagyok benne, ti is tudtok nem egyről.


Mégis mennek. Hogy estek-e, volt-e balesetük, vagy sem, az nem számít, hisz ezek ellenére rendkívül sokan vannak.


A kérdés az, ha szinte megszámlálhatatlanul sok a durva sportmotorokat bevallottan nem 100%-osan uralók száma - és mégis renszeresen közlekednek ilyenekkel - akkor miért ne vehetne cimborám is?


NEM


TŰRÖM


A


SÉRTEGETÉST!


Higgadt kommenteket írjatok! Kösz.



2014. jún. 17. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hamar összetöri majd mivel ez a kategória 1000ccm+ már nem gyerekjáték 600ccm az talán jó kezdő motornak
2014. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az első "pár" ezer kilométeren megfelelően defenzíven vezet és tisztában van a képességeivel illetve a gyakorlatlanságával, akkor jó eséllyel megússza baj nélkül.


Bár kezdetnek bőven elég lenne szerintem egy 600-1000 közötti túragép, egy 200 lovas Ninja azért mégis csak más. Ott ha elgurul a gyógyszer, akkor nem árt tudni is, különben a híradóban végzi :/

2014. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Őt egy VALÓBAN megfontolt, lenyugodott, beérkezett embernek ismertem meg az évek során, nem hiszem, hogy elsőre jaszkarizni akarna vele. Mem hiszem a gyengébbek kedvéért = egyáltalán nem!


Mi lehet szerinted első az a szempont, ami miatt látatlanul biztosra veszed, hogy össze fogja törni a gépét?

2014. jún. 17. 22:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy 1000ccm-es motorral is lehet megfontoltan közlekedni, és egy 50ccm-es motorral is lehet megfontolatlanul, persze az benne van a pakliban hogy az 1000-es géppel kicsit felszabadultabbnak érzi majd magát, de a leírtak alapján normálisnak tűnik az ember.. ( És remélem semmi baj nem lesz belőle )
2014. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert egy majdnem 200 lovas, 1400 köbcentis gépről beszélünk.

Elmondanám a gyorsulási adatokat. 0-100: 2,9 másodperc, mindez 40 méter alatt. 0-200: 7.6 másodperc. 0-299: (elektronikusan szabályozott végseb.) kb. 20 másodperc.

Ezért nem közlekedhetne rajta.

Egy kezdőnek lényegében öngyilkosság egy ilyenre ráülni, bízom benne hogy nem gondolta komolyan, vagy gyorsan elfelejti az ötletet. Higgadtan, nyugodtan úgyse lehet vele menni, mert folyton csábít arra hogy ráhúzd, meg körberöhögik ha egy ilyennel városi tempót megy.

Nem szeretném az esti híradóban hallani, hogy kicsúszott a segge alól a Kawa, vagy a szalagkorlát fogta meg 150-nél.


OFF: Nem tudom hogy működik most a motoros jogsi, de én 600-as gépnél nagyobbat nem engednék vezetni két évnél fiatalabb jogsival.

Ültem már 600-as Gixxeren, sok év 125-ös motor után, de már abban is brutális erő van, nagyon komoly dolog egy ilyet vezetni. A ZX meg több mint kétszer erősebb gép.

2014. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha rábeszélem (bár a témában messze nem vagyok kompetens), hogy maradjon pár évig inkább egy 600-asnál, majd aztán esetleg az 1400-as, hát nem is tudom, hallgatna-e vajon rám?


Az a gond, hogy a fejében szerintem az játszódik le, hogy ezen (ugyan életmentő) lépcsőfokok megmászása során több gépet kellene vennie, ez többszöri kiadás, nagyobb "pénzpocsékolás", így sejtem evégett ugrana rögtön a legmélyebb vízbe.


Meg hát folyton azzal jön, hogy lassan öregember lesz, nincs ideje a fokozatokra... Ebben az egyben éppenséggel van ráció, hisz ez olyan, hogy ökölvívásra se küldenek el senkit, ha az illető már teszem azt negyven éves elmúlt. Kerékpáros körversenyeken se induljon harminc pluszos egyén. Hiába akarná jobban, mint bármi mást.

2014. jún. 17. 23:37
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mi lehet szerinted első az a szempont, ami miatt látatlanul biztosra veszed, hogy össze fogja törni a gépét?"


Abból, hogy rutintalan. Belekerül önhibáján kívül egy olyan szituba, amit egy rutinos vezető simán megold, neki meg lehet nem sikerül. A motor is nagy, nehéz is ráadásul rosszul kuplungol vagy belekap a gázba már el is dobta a gépet, amíg ugyanezt egy kisebb teljesítményű géppel simán megúszná, mert annak azért csak másabbak a reakciói.

2014. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem értem, ha ennyire érzékeny a gázadásra egy-egy ilyen és ehhez hasonló kiélezett (hyper?) sportmotor, ez hogy lehetséges:


"Rengeteg motorost ismerek (és biztos vagyok benne, ti is tudtok nem egyről), akik semmi, vagy minimális tapasztalattal 1000-es és 1400-as sportmotorokkal járnak. Sokuk gyakran utast is visz."


?


Tehát nagyon nem értem, a fentiek olvasatában (és ha mi ezt tudjuk, ez a temérdek fiatal is tudja!) hogyan lehetséges ez?

2014. jún. 18. 00:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezd meg tőlük:

https://www.youtube.com/watch?v=jGa2fyiCQ3g


:D

2014. jún. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet egy ZX14-gyel is rendesen közlekedni, de nagyon nagy önuralom kell hozzá, ha az embernek néha elszáll az agya akkor jobb ha rá sem ül. Durva lehet egy 1400-as motor, de azért nem olyan gyilkos szerszám mint pl egy ZX10, hogy a Kawánál maradjunk. Azzal kezdeni sokkal értelmetlenebb dolog lenne.
2014. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!