Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fényezés ablaktisztítóval...

Autó fényezés ablaktisztítóval. Káros lehet a fényezésre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha például csak poros az autó és nem akarom sok vízzel tisztító szerrel lemosni, csak áttörölni. Az ablaktisztítóval szépen foltmentesre lehet rövid idő alatt tisztítani. Árthatok a fényezésnek pl alkoholos tisztítóval? Köszönöm a válaszokat

2014. jún. 19. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem az ablaktisztítóval, hanem azzal ártasz, h mivel nem mosod le vízzel, az apró porszemekkel karistolod össze a fényezést.
2014. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Elmész egy kézimosóba és magasnyomásúval 2 perc alatt 200 forintból lecsapatod az autót.
2014. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen, káros, az ablaktisztító levisz minden viaszt, meg egyéb védőréteget a fényezésről, amit aztán gyorsan meg is mar az UV sugárzás. Így tudod szépen csendben de hatékonyan tönkretenni a dukkót. Ha csili-vili autót akarsz akkor inkább vidd el egy autómosóba és kérjél telejes külső ápolást, waxolást, az nagyon látványos eredményt ad, hosszabb távon meg nem káros.
2014. jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%

Az a kézi mosó nekem annyira nem jött be.

Igen 2 perc és 200Ft, de azzal csak sima vízzel egyszer leöblítetted. Utána jön még a samponos hab, azt öblíteni, szárítószerezni meg még mit tudom én mit kell vele csinálni és máris egy ezrest bedobáltál százasokban.

Akkor már inkább lemosom rendesen én otthon kézzel, vagy ha nincs hozzá kedvem, elviszem egy mosóba.

2014. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
en a tescos automosoba jarok, kb 500ftbol csili vilire mosom a kocsit, es nem marad vizcseppes, olyan az oblites. kezi moso
2014. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
ahogy az első is írta, a port belekarcolod szárazon....
2014. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! és ha mosás után ezzel fényezem azzal ártok?
2014. jún. 19. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

mindenkinek igaza van.

ha csak poros egy picit, de nem sáros.


én, mint lusta dög, azt csinálom, hogy egy locsolókannás öblítéssel leöntöm az autót, aztán áttörölgetem...

ha foltmentesen megszáradt, akkor viaszos spricnivel lefújkálom, és áttörlöm.


Régebben a B.örsi teszkó mosóba jártam, marhajó volt, főleg a cseppmentes öblítés. gyönyörűen száradt, tartósan szép maradt...úgy ezerkettőből...kétszázból oda sem érek.


Az ablaktisztító nem rossz ötlet, csak több sebből vérzik, mint azt fentebb már leírták..


csak zárójelben: nekem lehetőségem van több hordó szűrt, tiszta esővíz gyűjtésére...igazából esővízzel mosom, öblítem..száradás után gyönyörű a dukkó...zárójel bezárva.

2014. jún. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

A zárójeles részhez: én meg ilyet használok: [link]

Nagyon jól tisztít és utána nem kell törölgetni, mert tényleg csepp és foltmentesen szárad.

2014. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Spórolni ezen nem érdemes, főleg ha azt vesszük alapul, hogy amennyit megspórolnál vele, hogy ezt használod rendes mosás helyett anak többszörösébe kerülne helyrehozni ha balul sül el a mutatvány.
2014. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!