Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2T motornál baj ha mindig...

A 2T motornál baj ha mindig más fajta motorolajat teszek bele?

Figyelt kérdés
Nem mindig tudok kapni az eddig vásárolt olajból, baj lenne ha mindig más márkájú olajat használnék, vagy a motor meghálálja ha csak egy fajta olajat használok? Persze mindig full szintetikus

#motorolaj #Repsol #full syntetic
2014. jún. 22. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A robogómba ami különolajozású nem egyszer fordult elő, hogy mást tettem. Castrollal kezdtem, majd egyszer váltottam motulra, aztán vissza. Semmi nem történt annyira ügyeltem összesen, hogy amikor az olaj tank kezdett kifogyni, tehat csak 0.5-1 deci maradt benne akkor öntöttem rá a másikat. Másik 2 ütemümbe pedig keverék kell, ebbe összevissza keveredtek az olajak, hol ebből hol abból tankoltam rá. Semmi különbség, gyertya szép barna, szép kékes füst. Ha jók az olajak nyugodtan lehet őket keverni.
2014. jún. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tökmindegy. Akár szintetikusat és ásványit is keverheted(azt mondják alacsony fordulatú régi motoroknak kifejezetten jó a fél szintetikus). Persze ha éppen rossz minőségű olajat töltesz hozzá akkor az adott mértékben rontja a keverék minőségét.
2014. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, pl. egy simsonban teljesen mindegy hogy milyen 2ütemű olajat használsz mert viszonylag alacsony fordulaton megy és régebbi típus. Nekem pl. az Aprilia RS 125-be nem mindegy, a nagy fordulat miatt az ásványi és a félszintetikus olaj felejtős, csak full szintetikus olajat lehet bele tenni (lehet nem így van, de én így tudom, az Apriliánál ezt mondták amikor vettem a motort), én csak Agip (eni) Racing olajat használok (3900-4000ft/L) és csak Agip SuperPlus98-as benzint tankolok bele.
2014. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!