Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki használt autót vásárolt...

Aki használt autót vásárolt mennyit költött még rá még a vételáron felül?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettünk egy használt autót, 2006-os évjáratút, így még túl idősnek sem mondanám. Viszont minden héten előjön valami baja. Eddig 265 ezret kellett rákölteni, még nincs vége. Ebbe mondjuk benne van egy új garnitúra nyári gumi, mert amivel adták , az ki volt lyukadva és kopottak is voltak már. Már ott tartok, hogy ha még valamit cserélni kell benne eladom, bár annyiért nem tudnám már mint amennyit ráköltöttem szerintem....

#autó #szerelés #használt autó vásárlása
2014. jún. 24. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ebben semmi kulonos. A hasznalt auto ilyen. Azert kapod meg sokkal olcsobban mint az ujat. Egyebent meg az hogy hany eves kevesbe szamit mint az hogy mennyire hasznaltak el, hany kilometer van benne, mennyire van szettaposva.
2014. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hát az a baj, hogy erre az autóra egyáltalán nem költöttek, szinte semmit. De akkor ezek szerint normális, hogy még pluszba több száz ezreket rá kell költeni....
2014. jún. 24. 13:18
 3/16 anonim ***** válasza:

Én egy év alatt a '99-es 350 ezres autómra már ráköltöttem a vételárat még egyszer. Tavasszal kapott egy komplett vezérlés cserét (vízpumpával), egy új kuplung garnitúrát, pár szilentet az elejéhez, a kormány kapott egy bőr borítást, mert romos volt. És még a gyári lengéscsillapítókat kellene kicserélni mert már csak dísznek vannak, meg ősszel az első fékeket. Aztán egy év múlva kezdődik elölről.

Persze ebben van 220 ezer és egy év alatt mentem vele 60 ezret, de legalább megkeresi a kopó alkatrészek árát az autó.

2014. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha olyan autónak hirdették amire nem kell költeni akkor arra nem is költöttek, és azt az elmaradást neked kell megfizetned. Az autó ilyen, ha nem vigyáznak rá akkor drága mulatság. Ezért kell alaposan átnézni akár szerelővel is mielőtt megveszed.
2014. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én 165-ért vettem használt kocsit, most lesz lassan 1 éve.


A rajta lévő gumi ezen is rossz volt, a 2 garnitúra (téli + nyári) együtt 100 ezer volt. 1-2 hónappal utána a kerékcsapágy elkezdett morogni, átnézettem ekkor egy megbízható autószerelővel, kicserélte a csapágyat, a fékpofa el volt kopva, azt is, olajat cserélt, szűrőket cserélt, más problémát nem talált, ez kb. 60-ba került így együtt. Télen az aksi meghalt, 20-ért vettem bele újat, 10-esért pedig kicseréltettem az index kart, mert felkapcsolta a távolságit indexeléskor néha. Ez eddig 190 ezer, tehát több mint az autó ára, azóta nem volt vele semmi, viszont esztétikai okból lefényeztettem 3 elemét, ami 55 ezerbe került, azaz összesen az első évben 245 ezret kellett rá költenem.

2014. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:

a jelenlegit 1 éve vettem 400ért, azóta:

40e üvegfóliázás (körbe)

200e donorautó (sport lökösök, küszöb, gyári szárny, 4 alufelni, gyári bör kagylóülések, gyàri sport futómü, toronymerevítö, kasztnielemek+ 1-2 optikai kiegészítö)

20e sportdob

+ugye olaj, szürõk, stb


az elözöt 4 évevettem 380ért, azóta:

2 lengökar, 2 lengéscsillapító, katalizâtoron kìvül új kipufogó, 2 elsö lámpa, gyújtásmodul, generátor felújítás, 2 kerèkcsapágy, akksi, gyertyák, kicsi házi festés és kasztnifòliázás


nem számoltam hogy mi mennyi volt

2014. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

A kocsi jobban viszi a penzt mint egy no majdnem.

Hasznalt autohoz nagy mazli is kell.

Elso autom egy 1.1 punto amire osszesen 38 forintot koltottem egy ev alatt.Megjartam vele angliat tobbszor nemetorszagot hiba nelkul.

Lecsereltem egy w202 mercire. :)

Na ez mar plaza cica jellegu koltest eredmenyezett.

Sosincs ennek vege.

Jelenleg 200.000 forintnal tartok es meg lessz boven.

Nem a hibak vagy esetleg rossz allapot hanem ennek korszerusitese persze kopo alkatresz csereje elengedhetetlen.

Amg kipufogo kuszobb csapagyak lorinser alufelni plussz peres gumi...

Mindig azt kell szemelott tartani hogy ez a kocsi hosszutavra kell vagy a megvasarolt osszeg meg amit rakoltesz abbol lehetett volna egy ujabb job kocsit venni amihez nem nagyon kell nyulni.

Magam is beleestem ebbe a hibaba de en szeretm is a kocsimat mert reg ota ez volt a vagyam.

2014. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2,5 éve vettem 580000-ért a 2001-es autómat.

Azóta nagyjából 4-500000-ret költöttem rá.

Ugye alap dolgok. átírás, papírmunka; szűrők, olaj csere 3x; komplett vezérlés csere legjobb alaktrészekkel(szíj, görgő, vízpumpa, termosztát)

Komplett fék felújítás: betétek, tárcsa, olaj.

Egy terven kívüli főfékmunkahenger csere.

Két elem újrafényezése (az előző tulaj valaminek nekitolatott)

Aztán két garnitúra gumi(téli-nyári), alufelni.

Eddig egy félkész autóhifi(fejegység+első szett), méretpontos üléshuzat, kisebb dolgok(tükörlap, indexbúra csere, ledesítés...)


Ezek közül egyedül a főfékmunkahenger volt az ami nem kopóalkatrész, és nem azért kellett, hogy jól nézzen ki a kocsi. Még majd egy bal első gömbcsuklót kell cserélnem aztán "egy darabig örökös" lesz a kocsi.

2014. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2 éve vettük, Suzuki swift '97-es. (260.000.-)

Olaj-, vízpumpa-, vezérműszíjcsere: 40.000.-

Váltócsere: 20.000.-

Önindító bronzkefe: 2.500.-


Eddig ennyi. Remélem nem is lesz mostanában több.

2014. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 4 évesen 2M-ért vásárolt autó kapott egy nagyszervízt 100-ért, a következő szervízig nem kellett rá költeni (azóta persze már volt vezérlés, hátsó futómű, gyújtótrafó, de 8 év használat alatt ezek előfordulnak). Az 500-ért vett 10 éves csettegőbe még egyből bele kellett tenni 250-et, ez volt három éve, azóta csak éves szervízt, egy kipufogót meg egy stabilizátort kért. Ahogy előttem írták, te költöd most rá azt amit az előző gazdáknak kellett volna.
2014. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!