Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy balesetben ahol a kocsi totálkáros lett, sem a légzsák nem nyílt ki, sem az övfeszítő nem durrant el?

Figyelt kérdés

Egy 2001-es Ford Mondeoról van szó. Nem ütköztek másik autóval, csak elvesztették az uralmukat a kocsi felett 90-nél, megpördültek, majd árokba csapódtak. A kocsi totálkáros, eleje teljesen összetört, meggyűrődött, kasztni megcsavarodott, oldalsó ablakok kitörtek.

Tehát van olyan, hogy sem a légzsák, sem az övfeszítő nem lép működésbe?


2014. jún. 25. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Én olyan 110el mentem télen dobnak lefele, és megcsúszott az autó, szalagkorlátnak mentem, nekem se nyílt légzsák, viszont az autó totálkáros lett mert kb nem volt eleje (2008as swift), szóval igen, létezik.
2014. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Légzsákok mindig csak adott irányból kapott sérülés esetén aktiválódnak. Pl. ha hátulról nekimennek, az első nem fog kinyílni.

A leírtaknál viszont inkább meghibásodásnak hangzik.

2014. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
könnyen lehet, hogy már törött volt és ezek mind aktiválódtak egyszer, aztán nem volt a tulajnak kedve rákölteni, így megoldotta okosba, hogy a műszerfal se jelezzen vissza
2014. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy pickuppal (4 légzsák) csapódtam árokba, egy lufi sem nyílt. Mert a "seggével" érkeztem előrefelé valószínűleg. Az eredmény sima TK, mert megrogyott az alváza is, szóval nem csak koccanás volt...
2014. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok autónál ha nincs becsatolva az öv, nem nyílik a légzsák.
2014. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A biztonságiöv be volt csatolva mindenkinél. A kocsi kb 40 km/h-val csapódhatott az árokba, ezt jelzi az is, hogy a teljes motortér kb 3/4-ére gyűrődött össze.
2014. jún. 25. 11:06
 7/8 anonim ***** válasza:
a légzsák vezérlése úgy tudom nem ütés, hanem lassulás függvénye (is)
2014. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
130-cal jött belém egy autó hátulról,én kb.100-zal mentem.Meegpördültem,majd a szalagkorlátnak csapódtam.Nem nyíltak ki a légzsákok.Első tulaj voltam,előtte nem volt balesetes az autó.
2014. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!