Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová tűnik a karburátorból a...

Pintér László kérdése:

Hová tűnik a karburátorból a Simson S51-es motoromnál a benzin?

Figyelt kérdés
Nos a kérdés adott. 16N3-as karburátorom van, új tömítés van Rajta, nem csöpög, semmi. De amikor megnyitom a benzincsapot kb 1-2 nap állás után, üres az úszóház és várni kell vagy 2-3 percet mire megtelik, és 5-6 szívatós rúgásra indul, úgy is fulladozva. Szóval hová tűnhet el? A légszűrő felé valahogy kipárologna, vagy mi? Mert kissé idegesítő, meg régebben nem csinálta.

2014. jún. 25. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos ez jó kérdés mert nekem nem tűnik el 1 hét után se. De a csapot tisztítsd ki mert egy karbinak kb 10 másodperc alatt kéne megtelnie nem pedig 2-3 perc alatt.
2014. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Melegben jobban párolog a benzin, de teljesen nem ürül ki a karbi 1-2 nap alatt. Az hogy mikor megnyitod a benzincsapot és látod hogy folyik a benzin az normális. Üres karbinak is meg kell telnie pár másodperc alatt, ha 2-3 perc kell ennek akkor a nem nyit ki rendesen a tűszelep és ez okozhat akár indítási nehézséget is. Ellenőrizd az úszó állását és a benzinszintet.

[link]

2014. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
át nem hiszem, hogy csappal van a baj, lehet megtelik az hamarabb is, de elég nehéz elindítani, meg szépen folyik, de 1-2 nap után a cső üres. Meg oké, hogy párolog melegben, de a mostani pár napban erre minden volt, csak éppen meleg nem, és ugyanúgy.
2014. jún. 25. 21:27
 4/6 A kérdező kommentje:
utána egyébként már könnyen indul, hidegen is, 1-2 rúgásra. Csak így 1-2 nap állás után makacskodik. És nem értem, az elején tömítés gondja volt, ott csöpögött is benzin, új tömítés és meg is szűnt, de azóta megint, de majd rávetem Magam jobban. Csak azt hittem, hogy másnál is van/volt ilyen, és hátha tudja miért.
2014. jún. 25. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
A túlfolyód hova van kivezetve? Felfelé vagy lefelé? Van egyáltalán rajta cső?
2014. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen. :) Az volt a gond, vagy legalábbis most jó, nem is gondoltam rá, ezer hála és köszönet. ;)
2014. jún. 29. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!