Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan különböztethetjük meg...

Hogyan különböztethetjük meg ránézésre a dízel-, illetve a benzinüzemű motorokat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mikor felnyitom egy "idegen autó" motorháztetejét, mik azok a dolgok (alkatrészek), amiből egyből rávághatom, hogy ez dízel vagy éppen benzinmotor?

2014. jún. 29. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Rohadt nagy TDI felirat a motort burkoló műanyagon elég jó támpont.
2014. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lekapod a motorburkolatot, akkor legegyszerűbb ha gyertyakábelek, vagy trafók után kutatsz. Aki ért a motorokhoz, az egyből levágja, hogy benzin vagy dízel, itt viszont magyarázhatnánk elég sokáig, ha nem tudod mi micsoda és mire való.
2014. jún. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Diesel motornak van egy jellegzetes szaga, ha csak 1 picit is szivárog valahol a gázolaj, de a gyertyakábelek hiánya is arra utalhat, hogy benzines a kicsike......
2014. jún. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyújtótrafó(általában színes szokott lenni-piros,narancs,kék), vagy gyújtás kábelek akkor az Diesel, ha van akkor benzines.
2014. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként valamennyire értek hozzá illetve felismerem nagyjából az alkatrészeket és pár perc alatt rájövök, hogy benzin vagy dízel. (Tudom a kérdésből ez nem jött le) Konkrétan arra gondoltam, hogy bent álltam a garázsban nyitott motortérrel és a garázsszomszéd csak odapillantott, és konkrétan elmondta, hogy milyen üzemű, hány köbcentis stb. én meg csak bólogattam. :)
2014. jún. 29. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon jól ismeri azt a típust, neki is volt olyan.
2014. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyújógyertya, gyertyakábelek, trafó, gyújtáselosztó, benzin központi/hengerenkénti injektorok, karburátor...=benzines.

Izzítógyertyák, porlasztók, soros/forgóelosztós adagoló, diesel nagynyomású injektorok közös nyomócsővel, nagynyomású szivattyú a motortömbbön, benzineshez képest rohadt nagy kerek üzemanyagszűrő és a motortérben, ez nem feltétlenül de benzineshez képest nagyobb bikább Ah-s akkumulátor...=diesel

Tök alap dolgok.

2014. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dieselnél fém üzemanyagcsövek a nagynyomású szivattyúról/adagolóról a porlasztókba/injektorokba.
2014. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es, hát neked ezek szerint alap, de nem mindenkinek az. :)
2014. jún. 30. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!