Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla 1.4 vagy Opel...

Toyota Corolla 1.4 vagy Opel Astra H 1.4? Mindkettő 2010 -es évjárat.

Figyelt kérdés
Melyik az olcsóbban fenntartható, jobb fogyasztású, kényelmesebb? Megbízható jó használt autót szeretnék. A kettő közül szerintetek melyik jobb választás?
2014. jún. 30. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Két éve nekem is volt egy ilyen dilemmám csak én az 1,6-osok közül keresgéltem, és én a Corollát választottam (2011-es évjáratból). H Astrát /kombi/ csak mostanában vezetgetek, de örülök, hogy anno hamar elvetettem. Azóta 145 ezret tekertem a Corollába, volt egy garanciális vízpumpacserém...aztán annyi. Most kell már féktárcsát és betétet cseréljek..165 ezer km után.
2014. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy H Astrám van, 5 ajtós változat és imádom. Minden extra benne van, amit rendelni lehetett hozzá és egy nagyon nyomatékos dízel motor mozgatja elég fürgén.


Az 1.4-est is ismerem, a munkahelyemen ilyet vezetek. El lehet vele közlekedni de a dízelhez képest dinamikában óriási a különbség.


Ha már mindenképpen benzinest szeretnél és számít az olcsó fenntartás, akkor az 1.6-ost ajánlom (Z16XER motorral).

Fogyasztásban gyakorlatilag ugyan az, a fenntertása közti különbség jelentéktelen. És már előzni is kicsit biztonságosabbal lehet vele.


Ha mindenképp ragaszkodsz az 1.4-eshez, akkor azt kell mondjam, hogy inkább a Corolla. Azzal sem jársz rosszul, szerintem.

2014. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!