Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet letenni...

Hány éves kortól lehet letenni a motoros jogsit?

Figyelt kérdés

anya aztmonta hogy letehetnem most is csak alitolag utanna nezett hogy csak 16 eves kortol lehet letenni es szerinte azt a 2 evet mar kibirom 18ig es akkor letehetem az autot es azzal tudok vezetni motort is. valaki tudja hogy hány éves kortol lehet letenni es ugy tudom 14tol o.O

14/L



2014. júl. 2. 12:06
 1/10 kata kata ***** válasza:
2014. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nekem nem olyan gagyi moped kell:( nekem az a cross motor vagy mi az kell:D*.*:( [link]
2014. júl. 2. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

13,5 évesen kezdheted az AM kategóriát. Gyakorlati vizsgát 14 évesen tehetsz.

Ezzel 50ccm-et és 4kw-ot meg nem haladó motorokat vezethetsz. Legyen az robogó, endúró... (cross az más, az közúti közlekedésre nem alkalmas)


15,5 évesen kezdheted az A1 kategóriát. Gyakorlati vizsgát 16 évesen tehetsz belőle. Ez 125ccm ÉS 11kw-ot meg nem haladó motorokra jó.


B kategória korhatára 17 év. (ezt is kezdheted fél évvel hamarabb) Ezzel megkapod az AM kategóriát is. Valamint egy különbözeti vizsgával (b125-nek szokták nevezni) olcsóbban és gyorsabban megcsinálhatod az A1-es kategóriát.

2014. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ertem koszi..mit jelent az hogy "cross az más, az közúti közlekedésre nem alkalmas" ? azt a vizsgat szeretnem letenni amivel az cross.t vezethetem..en nem ertek ezekhet az A1..stb kobcentikhetse...Xd
2014. júl. 2. 12:47
 5/10 kovpet ***** válasza:
Krosszmotort senki semmilyen vizsgával nem vezethet közúton, csak krosszpályán. Oda viszont jogsi sem kell.
2014. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ertem...es ami hasonlit hozza az az 50es yamaha gt?
2014. júl. 2. 14:23
 7/10 kovpet ***** válasza:

Krosszmotoron pl nincs világítás, onnan lehet megismerni.

A linkelt képen egy enduro van, ahogy nézem. Olyat vezethetsz.

heeegany válaszát tanulmányozd, jól leírta az egészet.

2014. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen 50-es endurot keress. hasznaltauto.hu-n lehet szűrőt beállítani ez alapján is.
2014. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az amit te mondasz az a supermoto, abból van 50ccm, 125ccm és annál feljebb, én 13 és fél éves vagyok és én is elkezdem, 14éves korban leteszem 50ccm-re, és supermotoval fogok járkálni(meg persze néhány csajt felszedni), a supermoto pedig az olyan hogy nem terep gumija van hanem rendes közútra való
2017. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ezt meg hiába írtam , most tűnt fel
2017. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!