Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körforgalomba való be illetve...

Zsebvirág kérdése:

Körforgalomba való be illetve kihajtás esetén mikor kell irányjelzőt felkapcsolni?

Figyelt kérdés
Arról az esetről kérdezek amikor behajtunk egy körforgalomba és azonnal a leg 1. lehetőségnél kihajtunk. Az oktatóm úgy tanította, hogy már a körforgalomba való behajtás előtt jelezni kell, mintha jobbra kanyarodnánk, de páran mondták, hogy ugyanúgy kell mint a többinél csak a kihajtás előtt kell közvetlenül jelezni. Buszt is láttam így közlekedni. Akkor most hogy is van ez?

2014. júl. 2. 15:51
 1/7 _BK válasza:
Körforgalomba behajtás előtt nem kell irányjelzést adni. Ha mégis irányjelzéssel hajtasz be, de nem hagyod el az első kijáraton a körforgalmat, akkor jól meg is buktatnak (állítólag) a forgalmi vizsgán, mert "félrevezető irányjelzés".
2014. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem ettől nem kell már félnem, mert 1 éve van jogsim, viszont nekem eddig szent meggyőződésem volt, hogy az 1. kijáraton való kihajtás esetén a behajtás előtt jelezni kell, az oktató így tanította, sőt emlékszem rá, hogy anno külön fel is hívta rá a figyelmemet. Láttam más tanuló vezetőket is akik a behajtás előtt jelezték, hogy ki mennek az 1. lehetőségnél.
2014. júl. 2. 16:02
 3/7 anonim válasza:
Körforgalomba való behajtásnál nem kell irányjelző, kihajtáskor viszont kötelező. Lehet azért tanította úgy neked, hogy időben tudd jelezni azt, hogy az első kijáratnál ki fogsz menni. Ráérsz a bekanyarodáskor gyorsan kitenni, de ha neked úgy nyugodtabb, akkor kiteheted persze hamarabb is...
2014. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

behajtáskor nem kell (de nem is ez volt a kérdésed, bár sokan azért teszik ki, mert behajtanak, ezzel félrevezetve a többieket)


ha az elsőn el fogom hagyni a körforgalmat, akkor a körforgalom, és az adott forgalom méretétől függ, hogy mikor rakom ki: ha kicsi a körforgalom, akkor már behajtáskor kirakom (én minden reggel-este egy ilyen apróságon megyek át), ugyanis szinte azonnal kihajtok behajtás után ... ha messze van az első kihajtó ág (tehát mondjuk messzebb 15 méternél), valamint lassú a forgalom is - sok kocsi - akkor bent a körforgalomban rakom csak ki

2014. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 _BK válasza:
Kérdező: nincs olyan szabály, hogy az első kijáraton kihajtást még behajtás előtt jelezni kelljen. Nem is tilos, de nem sok értelme van, szerintem.
2014. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem úgy tanitott az oktató, szerintem nagyon helyesen, hogy már a körforgalom előtt jelezzek, persze kivéve, ha egyenesen haladnék tovább (mondjuk a 2-dik kijáraton).

Tehát ha az elsőn kimegyek jobbra, akkor végig jelzek jobbra.

Ha egyenesen megyek, mondjuk a második kijáraton, akkor csak elhagyáskor villantok párat jobbra.

Ha balra megyek (mondjuk harmadik kijárat), akkor már előre jelzek balra, a körforgalomban is, csak elhagyáskor jelzek néhányat jobbra.

Amúgy az is elfogadott, amit előttem irtak, de szerintem ezzel jelzed a többi autósnak legjobban a szándékodat.

A vizsgáztatókkal azonban vigyázni kell, mert ők is nem mindig ugyanazokat a nézeteket valják.

2014. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Engem 14 éve tanítottak vezetni,szintén így.Az Indoklás pofon egyszerű.. Mert esetleg a körforgalomba behajtani szándékozó autó/busz stb rád vár feleslegesen .. nem menne be, míg ki nem teszed az indexet.Viszont ha kirakod az indexet behajtáskor időben már akkor a többiek nyugodtan elindulhatnak.
2014. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!