Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magánterületről, privát...

Pitepeti kérdése:

Magánterületről, privát parkolóból történő kihajtás országútra, Angliában?

Figyelt kérdés

Történet a következő, magán parkolómból hajtottam ki, tolatással, a jármű az úttest azon részét, ahová (szemben állva az úttesttel) jobbról érkeznek a járművek, háromnegyed részben elfoglalta. A jobbról, a körforgóból érkező jármű ezt észlelve lassított, vagy megállt, majd az úttest másik sávjába áthajtva továbbindult, amit én farral oldalba kaptam.

Kérdésem, ki a hibás ilyenkor?

A pontosítás kedvéért a helyszinrajzot a googlemap segítségével, linkben adnám meg.


[link]


Mi abban a kis fehér házikóban lakunk, ahol a kert sarkában áll a "piros" levelű fa, mindjárt a körforgó kijáratánál, jól látható a parkolónk, illetve a körforgó, ahonnan, a szerintem vétkes jármű haladt kifelé.

Ne felejtsük el, hogy itt balkézszabály van, a járművek a bal oldalon közlekednek, és a körforgó is ellentétes be és kihajtású.

Azzal tisztában vagyok, hogy amennyiben még nem hajtottam ki az úttestre, nekem kell elsőbbséget adnom. De mi van, ha már kint állt a kocsi fara, elfoglalva az úttest azon részét, amelyik a körforgóból kiérkező járművek számára van fenntartva? És az én járművem kikerülésekor, a másik jármű szempontjából a szemközti, szembejövő sávban történ a baleset?

Személyi sérülés egyébként nem történt, a kár viszont a másik autóban jelentős.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. júl. 29. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tolató járműnél nincs se jobb, se balkézszabály, tolatás közben mindenkinek elsőbbséget kell adnod. (Legalábbis a magyar KRESZ-ben.)


KRESZ 33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.

2013. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Ne felejtsük el, hogy itt balkézszabály van"


Ezt ugye te se hiszed el? Gondoltam szólok, hogy ott is jobbkéz szabály van, de ebben az esetben annak semmi köze semmihez!


"A jobbról, a körforgóból érkező jármű ezt észlelve lassított, vagy megállt, majd az úttest másik sávjába áthajtva továbbindult, amit én farral oldalba kaptam."


És ezek után még nem egyértelmű a számodra, hogy te vagy a károkozó?


Ha saját helyeket osztasz meg azt más nem láthatja, ha nem nyilvános! Mint ha én ezt linkelem: C:\Documents and Settings\XP4ever\Asztal


:D

2013. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"(Legalábbis a magyar KRESZ-ben.)"


Nem csak ott!

2013. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szántóvető ***** válasza:

-balkézszabály van

-szép a 33-as paragrafus de itt nem megfordulás történt hanem kihajtás az úttestre.

-tanú van?valszeg mindketten hibások vagytok tehát ne vállald magadra.

2013. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Napkiraly ***** válasza:
szerintem feles. Magyarországon ilyenkor ha mindkét fél belátja hogy barom volt, valamelyik elismerni, kettéosztják a járandóságot, és mindenki megy tovább. Persze ez törvénytelen és büntetendő, így neked sem ajánlom
2013. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4: nem a megforduláson volt a hangsúly, hanem a tolatáson.
2013. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Olvasgatom a válaszokat, hát ... nem tudom. Azt azért tudni kell, hogy ezt a balkéz-jobbkéz szabályt azért mondtam, hogy behatárolható legyen, melyik sáv melyik irányban halad, a körforgóból kihajtó jármű szempontjából tehát a baleset a szembejövő sávban történt.


A googlemap miatt bocsi, ha beírjátok a térkép keresőjébe hogy 2 Oval road, NR5 0DE, akkor kiadja a címet.

Köszönöm a hozzásdzólásokat mégegyszer, természetesen ha van, vagy tudtok idevonatkozó jogszabályt, szívesen fogadom, illetve minden egyéb hozzászólást is szívesen veszek.

2013. júl. 29. 22:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor hogy tiszta legyen a szitu:


Tolattál kifelé az udvarból, félig az úton voltál. Jöttek a körforgalomból, látták hogy útban vagy, kikerültek. Mikor pedig menetek el melletted, akkor durrantál bele az oldalába.


Szerintem egyértelműen a Te hibád, hiszen ha körültekintően tolatsz, akkor láttad volna, hogy mögötted megy el. Itt tökmindegy, hogy ő a szembe sávban volt.

2013. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szántóvető ***** válasza:
8-as: a másik jármű lassított majd megállt-írta a kérdező(ezért kellene tanú hogy ezt tanúsítsa)
2013. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írta "lassított vagy megállt".


Ezt két dolog miatt tehette:


1) Segíti a kérdezőt


2) Ellenőrzi, hogy tiszta-e a szembejövő sáv


Ezek szerint a második dolog miatt tette. Nem egyszerű eset, de jogilag szerintem a kérdező lesz a hibás , mert nem volt eléggé körültekintő tolatás közben. De most jobban átgondolva, akibe beletolatott, az pedig nem tett meg mindent a baleset elkerülése érdekében (nem várt pár másodpercet). Szóval vagy a kérdező lesz a ludas, vagy pedig osztott felelősség.

2013. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!