Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leért a kocsi alja! Lehet...

Leért a kocsi alja! Lehet baja? Ha igen mit kéne tapasztalnom rajta, hangosabb lessz vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Áthajtottam egy vas kapun és az alja ami középen a földből kiáll elhajlott és hozzáért a kocsi alja. Nem látok lelógó részeket a kocsiról és folyni sem folyik eddig semmi. Kb 25 km-t jöttem vele de semmi rendelleneset nem vettem észre. Szerintetek lehet valami baja a kocsinak. Egy 307-es peugeot...
2014. júl. 2. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hangot akkor fogsz hallani, ha "megtépi" a kipufogót.

Folyni azért nem folyik, mert a folyadékot szállító csövek (tüzelőanyag, fékfolyadék) nem középen, védtelenül vannak elvezetve, annál azért trükkösebbek az autógyártók.


Viszont érdemes alánézni akna vagy emelő segítségével. Valószínűleg azt fogod látni, hogy semmi sem hajlott el vagy görbült meg - viszont valószínűleg lehorzsolta a festéket (legyek szakszerű: a bevonatot), a sérülést pedig jó lenne lekezelni valamivel, hogy ne tudjon rozsdásodni.

2014. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy Agent K kolléga írja.

Érdemes jó alaposan átnézni. Ha eddig semmi nem tűnt fel akkor jó eséllyel semmi komoly. De lehet hogy horpadt a kipufogó, vagy deformálódott valami.

Én egyszer jártam hasonlóan, alacsonyabb volt az útpadka mint aminek a sok avartól tűnt és egy jó 15-20m hosszan végighúztam a kocsi alját. Szerencsére a legalacsonyabb pont a hátsó híd emelési pontja volt így csak az sínylette meg(de az elég csúnyán)

2014. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsebvirág ***** válasza:
100%
Én régi Swifttel tolom földutakon, gyakran leér az alja és eddig csak a kipufogó tört szét illetve piszkosul rohad. De motorilag illetve szerkezetileg semmi komoly kár nem keletkezett eddig.
2014. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek!
2014. júl. 3. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!