Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket jobb tuningolni?...

Melyiket jobb tuningolni? OM606.91 vagy OM606.96

Figyelt kérdés

Melyiket lehet jobban tuningolni?


Tudom a .96x-es motorkódú az turbós, intercooleres. Viszont elektromos adagolós.


A .91x az sima szívó motor. Mechanikus adagolóval.


Milyen különbségek vannak a két motor között. Azt tudom, hogy az OM606.96x az megegyezik az OM603.960-al csak a hengerfej más. A két OM606-os motor között van még lényeges különbség? Gondolok ilyenre pl: hajtókar erősebb, vezérműtengely jobban emeli a szelepeket stb. ,vagy tuning alapnak tökéletesen egy és ugyan az a két motor?



2014. júl. 4. 19:02
 1/2 misu16 válasza:
engem is erdekelne...:/
2017. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Regi kerdes,de mivel nemsoka en is ebben a cipoben jarok majd,leirom hatha segitek.

En ugy tudom,hogy a turbosat sokkal jobb tuningolni.egyreszt nemkell egy N/A motort turbositani,masreszt a motor belso elemei(dugattyuk,stb) is erositettek.adagolot viszont cserelni kell mindenkepp egy mechanikus,7mm korulire,hogy tudja tolni az elegendo gazolajat.szerencsere az adagolocsere lenyegesen egyszerubb.

Innen csak egy szep nagy turbo(HX40 pl) es mehet a 400+loero.

Nezz utana:superturbodiesel,vagy siman om606 keresoszavakra is van sok info,pl youtube.

Ezen kivul figyelmedbe ajanlom meg az om605-ot,ugyanaz a motor csak -1 henger.ugyanezek vonatkoznak ra,brutalisan lehet huzni ezt is.

2017. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!