Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2005-ös TDCI Ford...

Boricsm kérdése:

Van egy 2005-ös TDCI Ford Mondeom. A problémám vele, hogy 10-12 óra állás után nehezen indul, általában csak a 4-5. indításra és csak akkor ha közben nyomom a gázpedál. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Illetve kb 2500-as fordulatszámnál 80-90-es tempónál elkezd villogni az izzítás jelző és elmegy az autó ereje. Előfordul az is, hogy leáll a motor a villogást követően. Mi lehet a probléma?

2014. júl. 5. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd a szervizben megmondják,mert ez már nem olyan hiba amit ki lehet látatlanban találni.
2014. júl. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt sejtettem, de nem szeretnék alászaladni annak, hogy mindent kicserélnek papíron. Porlasztó vagy üzemanyag szivattyú? esetleg szűrő?
2014. júl. 5. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értetted?
2014. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értettem, de mivel nincs szerelő barátom nem szeretnék alászaladni annak, hogy elméletben mindent kicserélnek gyakorlatban meg csak egy üzemanyagszűrőt.
2014. júl. 5. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél ez üzemanyagszűrőt és cseréld ki, a kisebbik bajt már kizárhatod.


Az indítási probléma származhat abból is, hogy az üzemanyag szivattyúban lévő visszacsapószelep nem zár, így lassan visszaengedi az üzemanyagot a tankba az autó. Meg ezen kívül ezer más oka.


Első körben érdemes csinálni egy hibakód olvasást, az max 5000-ből megvan. Igaz az autó nem javul meg tőle, de talán ad valami támpontot, merre érdemes elindulni.


Utána keress egy normális szerelőt vagy Bosch szervizt, ők mondanak majd konkrétat, de nem lesz olcsó szerintem.

2014. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van autód akkor talán érdemes lenne elkezdeni keresni egy normális megbízható szerelőt. Vagy tanuld meg s akkor nem tudnak átverni. Ezt a jelenséget sok dolog okozhatja de a hibakód olvasás lenne az első.
2014. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VarMa ***** válasza:

en a BOSCH szervizt messzirol kerulnem mert ugy berantanak mint a riadt majmot...

Inkabb keres egy normalis szerelot.

A leirasod alapjan nekem egybol a nagynyomasu szivattyu ugrik be, ahogy irtak elottem elengedi a nyomast.

A gazolajszurot azert nem mondanam mert abban van annyi gazolaj hogy inditasnal egybol elkapja (bar ettol fuggetlenul ki lehet cserelni mert azzal nem artasz neki)..

De ugyanigy lehet a befecskendezofej is de erre kisebb az esely.

Szerintem nagynyomasu lesz.

En renault-val jartam ugyanigy, csak ott ugy jott elo hogy mentem az autoval 90-100 korul elkezdett szorakozni, ekkor lepadloztam es elment belole mindenero (ott befecskendezo fejek voltak), illetve egy PD Passatnal pedig 4-5-ik inditasra indult csak be, ott a szivattyu volt a gond...

2014. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!