Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megérné ilyen...

Szerintetek megérné ilyen indexet csinálni egy Simson Star-ra?

Figyelt kérdés

Szeretnék ár mindenképp indexet tenni, ne kelljen kézzel jelezni. A villogó jelzést csak könnyebben észreveszik mások is a forgalomban.

Viszont szerintem a gyári két oldalon villogós a kormány végén, elég fura, hátulról nem hiszem, hogy rendesen látni. Ezért arra gondoltam, hogy a kormány végére és hátulra a hátsó lámpa mellé raknék egy-egy pár ilyet: [link]


Vagy valami hasonlót, lehet, hogy egy kör alakú jobban állna neki. Milyen ötlet? Szerintetek érdemes megcsinálni?

Szerintem így jobban látható lenne az irányjelzés, mint a gyárival.



2014. júl. 5. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
biztos h jobb lesz mint kézzel mutogatni...
2014. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó. Hasznos dolog. Viszont az irányjelzők elhelyezésére figyelni kell. Meg van szabva hogy milyen közel lehet a hátsó lámpához. Szóval a hatályos jogszabályokban keresd ki az elhelyezés szabályait. (nem bonyolult) és csináld meg.


(motoromon ugyan ilyen irányjelzők vannak, de én darabját vetem 1000ft-ért.)

2014. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell itt jogszabályokat bújni, a kutya se foglalkozik műszakilag a mopedekkel/robogókkal/segédmotorkerékpárokkal.

Szerény véleményem szerint, barbárság egy Starra ilyen indexeket barkácsolni, de valóban hasznos lehet, mert a karral jelzés sokszor nemhogy kényelmetlen de szinte kivitelezhetetlen, pl jobbra kanyarodásnál mikor a gázt is kéne húzni.

2014. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is a karral jelzéstől tartok egy kicsit, szerintem manapság erre nem nagyon figyelnek az autósok (tisztelet a kivételnek!).


A jogszabályi dologra pedig köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, erre nem is gondoltam, utána fogok néni.

2014. júl. 6. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam:

"(3) Az irányjelző lámpák átvilágított felületének külső széle a jármű legkülső pontjától 0,40 méternél távolabb nem lehet. A különböző oldali irányjelző lámpák átvilágított felületének a belső szélei egymáshoz

a) oldalkocsi nélküli motorkerékpár első irányjelzői esetében 0,30 méternél,

b) oldalkocsi nélküli motorkerékpár hátsó irányjelzői esetében 0,24 méternél,

(...)

közelebb nem lehetnek; az oldalkocsi nélküli motorkerékpár első irányjelzői a fényszóró átvilágított felületének széléhez nem lehetnek 0,10 méternél közelebb.

(4) Az első és hátsó irányjelző lámpa átvilágított felületének alsó széle az úttesthez 0,35 méternél közelebb, átvilágított felületének felső széle az úttest szintjétől 1,50 méternél — mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 1,90 méternél — távolabb nem lehet. (...) Ha a jármű szerkezeti kialakítása a magassági méretek megtartását nem teszi lehetővé, az első és hátsó irányjelzők átvilágított felületének felső széle az úttesttől legfeljebb 2,10 méter, az oldalirányjelzők átvilágított felületének felső széle az úttesttől legfeljebb 2,30 méter távolságra lehet."

2014. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!