Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 nem indul, mi...

Peugeot 206 nem indul, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Peugeot 206 hiba, nem indul az autó, az önindító hallatszik, de a motor nem igazán akar indulni, nagyon sokáig semmi baja nem volt az utóbbi fél évben teljesen véletlenszerűen havi 1-2-szer ezt "eljátsza", menet közben semmi baja, semmi rosszat nem érzékelek . Mikor kinyitom az autót a kazetta lejátszó kerreg egyet akkor is, ha nem volt bekapcsolva, amúgy is akármit nyomkodhattam azon a lejátszón, semmi sem működött és minden más gombra indult totál véletlenszerűen . Gyanítottuk, hogy elektronikai hiba, így vettünk egy új lejátszót, ma be is szereltük, panaszkodott is aki berakta, hogy milyen mókulással volt megoldva stb . megörültünk, hogy ez lehetett a hiba forrása. Itthon a beszerelés után 1 órával ránéztünk és megint nem indul . Valakinek valami ötlet? Veletek volt hasonló? Előre köszi minden választ és segítséget!

2014. júl. 6. 20:04
 1/7 A kérdező kommentje:
De egy ilyen alakalom után 4-5-6-odszori indításra néha elindul ... De volt már olyan is, hogy, el akartuk indítani, ugye mint eddig nem indult, majd fél órára rá megint megpróbáltuk, de akkor már nem csak hogy nem indult, hanem az önindító sem hallatta hangját és a műszerfalon sem villant fel semmi, ezt eddig egyszer csinálta ...
2014. júl. 9. 14:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Következő sztori, ma reggel anyukám elment vele dolgozni, út közben észre vette, hogy nem tudja kikapcsolni a zene lejátszót ... megállt a munkahelyén, de nem állította le az autót, egyesből indulva ment kb 10 métert és lefulladt az autó, elmondása szerint a műszerfalon minden fel villant ez után és kb 15-20 percig úgy is maradt, próbálta újraindítani ez idő alatt, de addig is 2-szer ismét megpróbálta kikapcsolni a zenelejátszót, nem sikerült "nagy nehezen" erőlködő hanggal megfordult az autóval, majd a 20 perc végénél, minden kialudt, kikapcsolt a zenelejátszó, nem indult az autó ... Most délután simán indult és hazajött vele ...
2014. júl. 9. 14:49
 3/7 anonim válasza:
nem lehet hogy az elektronika mert hát mégis csak franvia szutyok
2014. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nem lehet hogy az elektronika mert hát mégis csak francia szutyok
2014. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valamiért csak anyukámmal fordulnak elő ezek, én mellettem még soha nem történt ilyen, bár ennek semmi köze nem lehetne elvileg a működéshez, bal oldalt lenn a vezető oldal bal oldalán, minden indításnál, egy bizonyos felszívó hang szokott lenni, ami ha nincs meg akkor nem indul az autó, bár a mai nap indítottam elég sokszor, és nem volt ez a hang, de mégis indult. :)

Anyukám alatt ma megint megállt az autó, és a szervó is eltűnt belőle ahogy ő állítja ...

2014. júl. 11. 17:26
 6/7 anonim válasza:
hát én nem vágom mivan azzal inkább szerelőhőz kell vinni
2014. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én a vezérlőegységre hibájára tippelnék (Eléggé típus hiba, és hosszú mire kiderül tényleg az a ludas). Egy fél éve én is ugyanebbe a cipőbe jártam. Először ment minden flottul, aztán a műszerfalon időnként a motorhiba jelző lámpa felvillant a hifi folyamatosan ki-be kapcsolt magától, a következő fázisban az autó menet közben elvesztette az erejét, fulladozott és leesett a fordulat, de csak néhány másodpercig vagy gyújtásnál a benzinszivattyú nem szívott fel akkor nem indult, majd a végső fázisban hegynek fölfelé nem volt hajlandó menni, és folyton lefulladt. Végig mentem mindenen.

Lemértük a benzinszivattyút, azzal nem volt gond. Kicseréltük a gyertyákat, akkor egy időre jobb lett aztán visszaesett. Megnéztük az injektort azzal sem volt probléma. Megnéztük a Map senzor-t, hátha az koszolódott össze, végigmentünk a kábelezésen, hátha ott a gond. Végül már csak a vezérlő maradt.

Szétszedtük és kiderült, hogy beázott és oxidálódni kezdett ettől okozott ilyen véletlen problémákat. Javítani nem lehetett, így maradt a csere.


Autószerelőnél:

Egy haszált vezérlőegység kb 20-40 ezer forint között mozog. A beszerelés és konfigurálás is kb ennyi.


Szakszervíznél:

Új vezérlőegység 100-150 ezer forint és kb 40 ezer a beszerelés konfigurálás.


Persze nálatok nem biztos, hogy ez a gond, mivel látatlanban ezt nem lehet megmondani, de én így jártam a saját 206-osommal.


u.i: Jah és hozzáteszem nekem 1 hónap volt mire ezeken végigmentünk.


Remélem tudtam segíteni.

2014. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!