Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 1.6 benzines...

Peugeot 307 1.6 benzines autónál gyorsításkor csörgő hangot hallok. Mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Indításkor nem hallatszik semmi, sőt, üresben, a gázpedált nyomogatva sem. De ahogy elindulok, bármikor, bármelyik fokozatban tud csörögni, amikor gyorsítok. Egyértelműen az autó elejéből hallani.

Emelkedőn és a tempomatkarral gyorsítva szinte mindig előidézhető a hang.

Az autó 2001-es évjáratú, 122ezer km-t futott (valós km). Közel két éve van nálam, abszolút kíméletesen bánok vele, nem nyomom neki hideg motorral, de főleg városban használom.

Olajcsere egy pár ezer km-rel ezelőtt volt (gyári Total Quartz 9000 5W-40-et kapott). Kb. 2 decit fogyaszt 1000 km-en, ami a gyári 8 decis határhoz képest nem sok, de az a 8 deci meg a 3,25 literes betöltési mennyiséghez képest vicces.

Nem füstöl az autó, nem erőtlen, nem fogyaszt sokat, hibaüzenetet sem kapok.

Vezérlés kb. 17 ezer, gyertyák (Bosch) kb. 1 ezer km-rel ezelőtt lettek cserélve. Komplett kuplungszerkezetet is múlt hónapban cseréltek (Valeo).


További javítások az utóbbi két évben (nem feltétlenül kapcsolódik minden hozzá, de inkább leírom):


2014 június Első féktárcsák (Brembo) és betétek (TRW)


2014 április Toroncsapágyak, hátsó kipufogódob


2014 március Futómű alkatrészek (lengőkarok, szilentek), tűzkarika


2014 január Nyelestengely szimering, féltengely szimeringek, olajnyomás kapcsoló, levegőszűrő, olajszűrő, féltengely csapágy, pollenszűrő, hátsó főtengely szimering, kinyomócsapágy, váltó olaj csöpögött, tömítetlenség megszüntetve és friss olajjal feltöltve (Eneos Premium Multi Gear 75W90), féltengely rugó, féltengely megvezető csapágy


2013 november két hátsó lengéscsillapító + porvédők, jobb első kormányösszekötő


2013 július Klíma töltés + tisztítás


2013 június Tempomat beszerelés


2013 március Fojtószelep tisztítás, gömbtámasz, szervó olaj csere, szilent, lengőkar


2013 február Olajcsere (Liqui Moly 10W-40) + a szokásosak, hátsó fékbetétek, vezérlés csere (vezérlés, ékszíjfeszítők, hosszbordás szíj, vízpumpa), ablakmosó szivattyú, váltóban két fogaskerék az 5. fokozathoz + zégergyűrű, tűgörgős kosár, váltóolaj


Kb. ennyi. Azt hiszem ebből látszik, hogy nincs elhanyagolva az autó. Két helyen volt szervizelve, az egyik a nyíregyházi Peugeot márkaszerviz, a másik egy nagy, de márkafüggetlen szerviz.

Amit még kiemelnék, hogy mindig ugyanott tankolok (Oplus, Nyíregyháza), lehet, hogy szar ott az üzemanyag?

A szervizekbe már elvittem egy párszor ezzel a hibával, de vagy azt mondják, hogy nem hallják, vagy azt, hogy nem kell vele foglalkozni...

Tudom, hogy látatlanban nem lehet meggyógyítani, de jó lenne, ha már csak pár tippet kapnék, hogy esetleg mi lehet.



2014. júl. 8. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt hogy szinte üres tankkal mész a benzinkútra és teletankolod 98-assal. Ahhoz vajon mit szól? (vagy nem szól, ugye)

Általánosságban pedig azt tudom javasolni, hogy valami "rendes" benzinkúton tankolj.

2014. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most kb. 3/4-ig van a tank, de legközelebb már OMV-nél fogok tankolni. Tegnap töltöttem bele fél liter olajat, így talán kevesebbet csörög, de még mindig hallani, igaz, csak 2x5km-t mentem tegnap, ebből nehéz következtetni.
2014. júl. 9. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Az olajnak nincs köze a csörgéshez.
2014. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én is észrevettem. Kevesebbet hallani, de ugyanúgy megmaradt.
2014. júl. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!