Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes mindenképpen...

Mit érdemes mindenképpen kicserélni egy S51-es Simson blokkjában, ha széthúzatom?

Figyelt kérdés
Szeretném megvenni az alkatrészeket apránként, ezért érdekelne. Szimeringeket vettem már, de mást nem. A váltó fogaskerekei rosszak, cserélni kell, ezért kell széthúzni, de mivel már vagy 10-12 éve nem volt széthúzva, ezért gondolom a dolgok nagy része megérett a cserére. MIt kell hozzá vennem?
2014. júl. 9. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy érdemes, hogy amikor szét van húzva akkor átnézni és akkor látható mi kopott. Csapágyakat is biztosan kell. Nem érdemes úgy csinálni hogy fél év múlva újra szét kelljen húzni.
2014. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csapágyakat, felső tűgörgőt, szimeringeket, tömítéseket mindenképp cserélném. A főtengelyt is vizsgáld meg, ne kotyogjon. A kuplunglamellákat is nézd meg, hogy mennyire kopottak (bár ezt széthúzás nélkül is meg lehet, de ha már úgy is szét van borítva...)
2014. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt szeretném megvenni, amit biztosan érdekes cserélni, de ha még a széthúzás után kiderül valami, természetesen azt sem hagyom figyelmen kívül. Kuplung lamellákat a tavasszal cseréltem, azzal nem lesz baj szerintem, de a többit megfogadom.
2014. júl. 10. 00:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Csapágy, szimering, tömítések, biztosító lemezek, lendkerék és a kisfogaskerék íves reteszeit, a csőtengelyt is valószinüleg cserélni kell, léptető villát is nézd meg.
2014. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végre!!! Valaki helyesen íves reteszt írt és nem éket. :D
2014. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!