Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szivató miért nem működik...

Szivató miért nem működik dízel Volvo V40 típusú autómban?

Figyelt kérdés

Hideg motornál az adagolón lévő kis szivatót nem húzza meg a vákuum, ugyanis a vákuumot továbbengedő mágnesszelep nem kap 12 voltot, hanem a csatlakozóján mérve csupán 5-6 volt jelentkezik, hideg és meleg motornál is. A szelep 12 voltról kipróbálva kitűnően működik, viszont a csatlakozóján ráérkező 6volttal semmit nem tud kezdeni.

Mitől van ez az alacsony feszültség?

Az autó 1998-as 1.9 Td



2014. júl. 10. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

1:nem szívató,hanem dúsító.

2:Nem mágnesszelep hanem,vákumvezérelt hőkapcsoló.


Először nézd meg honnan megy oda a vezeték és azt az egységet vizsgáld meg,de 99%,hogy a hőkapcsoló ment tönkre.(Cseréld)

2014. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A computerből megy rà vezetèk semmi nincs közben ez egy citromsàrga vezetèk a màsik egy piros az gondoloma pozitív.
2014. júl. 13. 12:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra a szelepre 12volt van írva és kipróbálva 12 volttal működik is. Csak a rá érkező 6volttal nem.
2014. júl. 13. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mérted.

Valószínű a sárga valami infót közöl a számítógéppel,a piros a +.A test meg maga a blokk.

Próbáld úgy mérni,hogy lehúzod a saruról először a pirosat,majd mindkét vezetéket.A piroshoz rakod az egyiket a másikat a blokkhoz érinted.Majd a keresel egy másik biztos testet(ahol biztos test van)Ha egy pillanatra is mérsz 12 v-ot akkor jó és rossz a vákumos jeladó.

Második.Húzd le a "számítógépről" a sorcsatlakozót és szemrevételezd.Nincs-e a sarukon oxidáció(matt szürke elszineződés),rozsda.Nézd az egység érintkezőit is.

Ha még mindig nincs meg a ludas,óvatosan csavard ki a vákumos jeladót lehet nem jó a testelése.Takarítsd meg a jeladót és a furatot is.Óvatosan! csavard vissza nehogy túlhúzd mert megrepedhet a blokk.

Újabb mérések.

Az alacsony feszkót okozhatja a rossz testelés roszz jeladó,rossz "számítógép"(bár utóbbira a legkisebb a lehetőség)

Ha megvagy írj.

Egyépként az autó nehezen indul?

Hidegen ingadozik az alapjárat?

2014. júl. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!

A piros vezeték és a karosszéria között 12 V van, a citromsárga vezeték és az akkuumlátor pozitív sarka között 6 V van és a piros és a citromsárga között is 6 V van. Ráadásul hideg meleg motornál is ez az érték mérhető.

A hőrelét nem tudom szétszedni, az egész be van öntve de 12 V ra kipróbálva működik. Nem tudom akkor ennek ellenére rossz-e. Az autó emiatt, h ez a szelep nem húzza rá a dúsítót hidegen nagyon rázkódik valószínű az alacsony alapjárat miatt melegen szépen beáll viszont 5 percen belüli újraindításnál amint elindul leesik a fordulat majd hirtelen fel és úgy áll be.

2014. júl. 14. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja így szerintem semmi baja.

Az enyém is ilyen 1997 1.9 RD.

Először én is azt hittem,hogy nem húzza be,de olyan piciket mozdul,hogy nem veszed észre.

A szerelő haverom mondta "mozdul az csak nem látod"

Csak spanolj rajta egy kicsit.Ha beindul biztos hogy ráfeszít csak keveset.Úgy kell belőni,hogy hideg motornál max egy 4 milmétert tudd lenyomni a bovdent.(enyhe nyomással)

Érdekes nekem olyan ez a 4 mm,hogy én is azt hittem ez sok,de nem ennyire kell belőni.

Szólj,hogy mire jutottál!

2014. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami,ha beindítod pár másodperc múlva nem változik hirtelen a fordulat.(fel vagy le 150-200-at)
2014. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez kicsit sem húz, szét lett szedve a kapcsoló, ki lett tisztítva, de ezek után sem lett változás. Már nem tudom mit csináljak vele.
2014. júl. 16. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!