Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet a TSI motorokkal?...

Prókátor kérdése:

Mi a helyzet a TSI motorokkal? Mennyire működnek "dízelesen"? (Elsősorban a Skoda Fabia, Rapid TSI motorokra vonatkozik)

Figyelt kérdés

A múltkor olvastam egy cikket a Skoda TSI (turbófeltöltős, közvetlen befecskendezésű, magas nyomatékú) motorokról. Két érdekesség ragadta meg a figyelmem.

1.) 1500-4000 fordulaton adja le a maximális nyomatékát.

2.)"Dízelesen" használható.

Nekem ez az utóbbi volt fura. Pontosan mit akarhat jelenteni? Énnekem elsőre az ugrott be, bogy azt jelenti, hogy elég a kuplungot használlni az elinduláshoz, nem kell külön gázt adni hozza. Pl egy emelkedőről való indulásnál nincs szükség a kézifékre, hanem elég csak a fékkel és a kuplungal játszani? Ez a kezelési mód ismerős, mert dízeles autón tanultam.



2014. júl. 12. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Dízel Fabián tanultam. Az 1500on váltott 2-be, és 2000 környékén a többire. 2500 környékén már sírt.

Ugyanezek a váltási számok érvényesek a TSI motoraos Fabiára is"


öreg hiba... normál használat mellett a benzines motoroknak a közepes forulatszámok, és finom/közepes gázadásal való gyorsítások a legideálisabbak. ettől persze el lehet térni, meg nem fog felrobbanni az autó, ha egyszer 1500-nál váltod el, de tök felesleges, és sok tízezer, vagy sokszázezer km használat után látszik a kedvezőtlen hatása, ennek a kamionos használatnak...

2014. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ja bocs, előző vagyok, elnéztem, azt hittem benzines fábiáról van szó, mindegy, a lényeg hogy a dízelt sem kell a lehető legalacsonyabb fordulaton járatni, mégha a motorerő bírja is
2014. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Bocsi, hogy belekötök, de a TSI-k még nem közvetlen befecskendezéses benzinmotorok, azok az FSI/TFSI-k.":


Sajna a TSI-k bizony közvetlen bef.-esek:

[link]

2021. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!