Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 156 1.9 JTD vélemén...

Alfa Romeo 156 1.9 JTD vélemények?

Figyelt kérdés

Egy autószerelő ismerősöm azt mondta nem szabad Alfát venni..

Vélemények az autóról?

Alkatrészek ára,stb?



2014. júl. 14. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó autó ha karban van tartva. Tartós, nem fogyaszt sokat, nyomatékos,és még szép is.

Az elektronika nem a legjobb azzal lesz is majd gondod, ha ilyet veszel.

2014. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az ismerősöddel ha 1.6 TS motorról van szó, kimondottan egy rossz konstrukció, volt szerencsém 3x is cserélni komplett TS motort. Hajtókarcsapágy miatt.


Ellemben az 1.9JTD az jó választás lehet, megbízható, keveset eszik. Szép forma, kényelmes, iszonyat pontos a kormányzása. A szokásos kopó alkatrészek, féltengely, lengéscsillapító, lengőkarok. Alfát azt csak úgy vegyél hogy előtte ne sajnáld állapot felmérésre a pénzt.

Futómű, motor, ezeket mindenképp.

2014. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem 5 éve van 159-em (szintén 1.9 JTD), szalonból vettem szóval én használom a kezdetektől, 202 658 km-t raktam bele eddig, de azt megemlítem hogy soha nem vergeltem, normálisan használom. A választásom azért esett erre az autóra, mert imádom az Alfákat, és a 159-es széria tetszett a legjobban. Szóval az én véleményem az az, hogy nagyon szuper autó, persze ezt is tönkre lehet verni hamar, és utánna szidni hogy milyen rossz kocsi, mert az alkatrészek drágák hozzá, és máris kialakul az a vélemény róla hogy nagyon sz*ar konstrukció mert a Pista mondta hogy a Béla megvette a Jóskától, és három hónap alatt kinyirta mert előtte a Jóska is vergelte 2 évig de az olajat nem cserélte benne mert minek azt ha úgyis elmegy vele 80 000 km-t. Ez csak egy példa, hogy így szokott kicsiny hazánkban kialakulni a vélemény az autókról, hogy ez mondja annak, akkor már ő is lehuzza mert ezt halotta de valójában a környékén nem járt még Alfa Romeonak, de ő tudja mert mondták neki. Egy szó mint száz, drága autó, drága alkatrész eláttással és drága szervízháttérrel, de rendkívül megbizható autó, persze az Alfának is voltak elég rosszul sikerült konstrukciói mint bármely más cégnek, de a 159-es sorozat nagyon jóra sikeredett. Mellesleg a JTD motorokat csak ajánlani tudom, fateromnak a postakocsija szintén 1,9JTD-s és 387 000 km körül van benne, de a mai napig tökéletes, egyedül ő nem kapott még másik autót (a posta akkor cserél autót, ha már olyan összeget kell költeni a javitásra ami nem éri meg, fater ügyel a kocsira, szóval szerintem még 100-150000 km-t beletesz a Fiat Doblo-ba)
2014. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Autószerelő ismerősöd hülyeségeket beszél. A 156 jtd egy igen jól sikerült konstrukció. Kis fogyasztású és az egyik legjobb diesel motor.
2014. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!