Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóra tényleg kényelmesebb...

Robogóra tényleg kényelmesebb viselet nyáron a nyitott sisak?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenki ilyennel járkál, és az ismerőseim is váltig állítják, a nagy melegben sokkal jobb, főleg városban.

Szerintetek érdemes venni egyet, városi használatra? Jelenleg egy zárt sisakom van, de ha a robogómra ülök fel a városban, bizony eléggé kényelmetlen, hogy melegem van benne, és lámpáknál kezd párásodni.

Tudtok esetleg 20 ezer ft környékén ajánlani valami jó, nyitott bukósisakot?



2014. júl. 16. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem zárt van, és egyáltalán nem párásodik. Jó minőségűt kell venni, amiben elég sok szellőztetés van. Nekem a plexi télen nyáron le van hajtva. hjc sisakom van. Elől, oldalt, fent, alul is van szellőztetés. Mindegyik maxon nyitva. És csak egy simóm van :D Szóval nem 150km/h-val megyek vele :D Tehát vagy jó minőségű sisak, ugye ami jól is néz ki, vagy valami gagyibb nyitott. Én az elsőre szavazok. Ugye nem csak kényelem hanem a biztonság is fontos. Még azt is meg merném cáfolni hogy a zárt nem annyira kényelmes mint a nyitott.
2014. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél nyitottat, én (is) csak nagy motoron (650) tudom elviselni a zárt sisakot.
2014. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10ezer FT-os zárt sisakom van, de az sem párásodik, csak olyan 65-70 körül már kicsit befúj a szél, de szimóval nem sűrűn megyek annyival(az már a vége és nem szeretem nagyon pörgetni). Lehet hogy a nyitott kényelmesebb, de ha elesik és pont az állára esik, akkor többet nem használ nyitott sisakot. Mondjuk a plexit én is általában felnyitva hagyom, így megoldott a szellőzés, de ha le is hajtod, akkor csak lámpánál hajtsd fel és meg is van oldva a párásodás.

Egy szó mint száz, én nem használnék nyitott sisakot, mert az arcból szinte semmit nem véd, max a plexi a bogarak ellen.

2014. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 nem párásodhat a rendes sisak,

kettő nyisd fel a plexit, tegyél egy napszemcsit és csapasd neki ugy...

2014. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyj egy ujjnyi rést a plexi alatt, akkor nem fog párásodni, és a szellőzése is jócskán jVUL.
2014. júl. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tetves capslock...
2014. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!