Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lesz lukacsos a lakk ha...

Miért lesz lukacsos a lakk ha ráfújom a festék rétegre?

Figyelt kérdés
Lefestettem a motoromat Aerosolos festékkel (Prisma Color Akryl Spray) Metálsárga színre, szép fénye lett, de nem az igazi, így próbaképp lefújtam az olaj tartály fedelét lakkal és nagyos szép egyenletes tükröződő felületet kaptam(ugyan úgy Prisma Color Akryl Spray) Reggelre narancsbőrös lett és apró lyukacsok lettek benne. Mitől lehet ez, ill. ha nem tudom ezzel a lakkal lefújni, mivel lehetne fényesíteni, esetleg polír, vagy hasonló? Előre is Köszönöm

#narancsbőr #lakk #fényezés #akril lyukacsos
2014. júl. 16. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Zsíros, olajos maradt a felület.
2014. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az sajna nem lehet, mert gumikesztyűben dolgoztam vele és fújás előtt alaposan zsírtalanítottam! Olyan mintha a festék nem férne meg a lakkal, de még a gyártó is ugyan az szóval nem értem
2014. júl. 17. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Az kizárt dolog. De most nézem pontosan mit írsz, olyan mintha valami tűvel lenne megszúrkálva?


Mert az lehet attól, hogy gyorsan száradt nagyon a lakk, vagy pedig, hogy vastag volt a festékréteg, és még nem száradt meg rendesen a lakk alatt.

Vagy a lakk volt nagyon vastagon fújva.

2014. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igenc apró tűszúrásnyi pontocsák plusz narancsos is lett kicsit. Elképzelhető, hogy nem volt ideje kiszáradni, mert kora délután fújtam a színt, és még aznap estefelé fújtam lakkal. Mennyi idő múlva szárad ki a festék, mikor lehet fújni lakkal?
2014. júl. 18. 14:15
 5/5 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék a száradási időn kívül, hogy melyik ajánlatosabb lakkozni, vagy polírozni a felületet, vagy mindkettő? Némelyik elemen vagy egy két porszem ami zavaró (sajna nem tudom elkerülni a poros környezetet... ) Gondolom arra inkább a polírozás a megoldás, viszont tartósság érdekében lakkozni sem ártana. Lehet a kettőt együtt?

Köszönöm az eddigi segítségeket!

2014. júl. 18. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!