Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem indul be a babetta?

-Dominik98- kérdése:

Mért nem indul be a babetta?

Figyelt kérdés

bővebben: a karbit kipucoltam, szerelő is átnézett szinte mindent rajta

amíg tekerem a pedált addig megy a motor, tehát kap szikrát, de ha leállok a tekeréssel, egyszerűen megáll a motor, lefullad, nem hörög, sem csörög(gázadásra hörög)

szerintem a kondenzátorral van valami baj nem? mert ugye az tárolja az áramot, de nem értem hogy lehetne avval, mert nem nyultam hozzá, csak gyertyát cseréltem, mert a régi már rossz volt. miután gyertya csere megvolt, a motor fulladozott, ugy ahogy feljebb leírtam, a régi gyertyával is. amíg tekerem a pedált, addig jár a motor, ahogy abbahagyom, és lassul a hátsó kerék le is áll a motor

most akkor rossz a kondenzátor(?) vagy a tirisztor? nem kötögettem át semmit, a szerelőnél még jó volt ahogy elhoztam, már nem jó :( minnél gyorsabb válasz kellene! köszönöm !!

(Az olyanok meg hagyjanak hogy tegyek bele benzint meg stb)



2014. júl. 17. 13:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
babetta 207.500 elfelejtettem bocsi
2014. júl. 17. 13:56
 2/12 A kérdező kommentje:
és csak 1 testelése van? egyet bekötöttem a tank alá ahol volt, de volt még egy azt hova kell?
2014. júl. 17. 14:31
 3/12 kisvuk29 ***** válasza:

rendesen be is indul mikor tekered vagy csak búg?

dédi papámnál is ez volt a baj akkor röffent be mikor közvetlenül fecskendeztünk be

neki ez is volt a baj hogy a karbi nem porlaszt be rendesen

2014. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a kondinak semmi köze hozzá..asszem nincs is, mert tirisztoros..


szóval, köss le minden elektromos lámpát, aztán állíts az előgyújtáson...először nagyobbra, ha nem jó, akkor vissza..


még egy lehet...vedd le a kidörrentő fojtását, és úgy próbáld...kicsit hangos lesz, de lehet, hogy ott valami eltömődött

pofonegyszerű lehet a baj, mert lényegében működik, csak a beállítással lehet valami. szerintem előgyújtás, vagy eltömődött a kipufogó.


és 95 ös benya, 1/40-es keverék...ha nagyon füstöl, cseréld le a benzint mert sok az olaj.

2014. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hármas mondja a tutit,nem kap nyálat..
2014. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"rendesen be is indul mikor tekered vagy csak búg? "

-rendesen beindul

"a kondinak semmi köze hozzá..asszem nincs is, mert tirisztoros.. "

-igen bocsi, elfelejtettem :)

"zóval, köss le minden elektromos lámpát, aztán állíts az előgyújtáson...először nagyobbra, ha nem jó, akkor vissza.. "

-nagyon nem értek hozzá, elmagyaráznád hogy állíthatok rajta? bocsi de tényleg hülye vagyok hozzá.. szájbarágosan ha kérhetlek, köszönöm:) viszont a kipuffot megnézem

2014. júl. 17. 22:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze,40 évig jóvolt a gyújtás,nálad hipp hopp elromlott..haggyukmár XD

Fogadok,nincs benne benzinszűrő..

2014. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Persze,40 évig jóvolt a gyújtás,nálad hipp hopp elromlott..haggyukmár XD "

-csak találgatok, mondom hülye vagyok :D

- benzinszűrő van benne, a tankban is, és a csőben is

2014. júl. 17. 22:17
 9/12 A kérdező kommentje:
levettem a kipuffot, holnap megnézem, remélem (!) csak dugulási problémák voltak :) milyen hangja lesz kipufogó nélkül? :D
2014. júl. 17. 22:18
 10/12 A kérdező kommentje:
de hogyha a kipufogó tömődött volna el, akkor tekerés közben mért jár a motor?
2014. júl. 17. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!